İstanbul ve Kocaeli artık neredeyse tek bir il gibi hayatın sürdüğü birer şehirdir. Buna bağlı olarak ciddi bir nüfus bu şehirlerde ikamet eder. Esas itibariyle İstanbul’un kalabalık tarafı da tam olarak bu yakadır. Sanayinin her türünün icra edildiği Kocaeli ve Gebze bölgesi, ülkenin geneline iç ve dış endüstriyel hizmetler verir. Elbette buna bağlı olarak Gebze’de çok sayıda yapı bulunmaktadır ve bu yapıların Gebze Mantolama Firmaları tarafından yalıtım ihtiyaçlarının giderilmesi gerekir. Özellikle endüstri yapılarında mantolama ve diğer tüm yalıtım faaliyetlerinin son derece sistematik biçimde gerçekleştirilmesi gerekir. Zira bu yapılar konutlarla aynı standartlara sahip değildir ve gerçekleştirilecek uygulamaların, sanayi tipi yapılara uygun olması gerekir.

Sanayi İçin Taşyünü Mantolama

Sanayi tesislerinin hemen hepsinde ısı yalıtımı ile birlikte ses ve yangın yalıtımı ihtiyacı da söz konusudur. Bu yapıların sahipleri taşyünü mantolama tercih ederek, bir çok sorunu tek seferde ortadan kaldırabilir. Zira taşyünü ile yapılacak yalıtım,

  • Isı Yalıtımı
  • Ses yalıtımı
  • Yangın Yalıtımı

özelliklerine birlikte ulaşmanızı sağlar. Bilinen en güçlü mineral yün olan taşyünü, binlerce derecelik ısıyı absorbe edebilir, yanmaz ve yangını geçirmez bir malzemedir. Bunun yanı sıra en güçlü ses yalıtım faktörüne de yine taş yünü sahip olduğundan uygulamalarınızı bu materyalle yaptırmanız durumunda, bir çok avantaja aynı anda ulaşabilirsiniz. Gebze Mantolama Firmaları ile yapacağınız anlaşmada, öncelikle bu noktada bilgi almanız gerekir. Eğer hizmeti bizden alacaksanız biz size ücretsiz keşif hizmeti kapsamında zaten bu bilgileri veriyor olacağız.

Diğer Seçenekler

Tabii maliyetleri nedeniyle taşyünü seçeneği konutlar için daha nadir tercih edilen bir yöntemdir. Konut tipi yapılar için EPS ile gerçekleştirilen uygulamalar çoğunlukla yeterli olmaktadır. Tabii konut sahipleri de tercih ederlerse diledikleri mantolama türünü yaptırabilirler. Bu noktada bir engel bulunmamaktadır. Gebze Mantolama Firmaları içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan firmamız sizin için tüm seviyelerde uygulamaları en uygun koşullarda gerçekleştirebilmektedir.

EPS Mantolama

Gebze mantolama firmaları, binalarda EPS ısı yalıtım levhalarının kullanıldığı mantolama türünü de sıklıkla uygulamaktadır. EPS, genleştirilmiş polistren sert köpüktür. Hammaddesi petrol olan EPS ürünler, levha, boru ya da önceden şekil verilmiş olarak satışa sunulmaktadır. Piyasada bulunan EPS ısı yalıtım levhaları, dış cephe mantolama da en çok tercih edilen ürünlerdir. Sadece dış cephe yalıtım amacıyla değil gemilerde can simidi yapımında, soğuk hava depolarının yalıtımında da EPS’den yararlanılır.
EPS, etkili bir ısı yalıtım malzemesidir. Isı geçirgenlik düzeyi standartlara uygundur. Su buharı difüzyon direnci, kullanım sıcaklığı açısından da standart özellik gösteren bir yalıtım malzemesidir. İlk defa Almanya’da üretilen ve daha sonra dünyanın her yerinde kullanılmaya başlanan EPS (genleştirilmiş polistren köpük), üstün ısı yalıtım özelliğinin yanı sıra ekonomik olması nedeniyle de tercih edilen bir üründür. Performansı bina ömrü ile aynı olan EPS ısı yalıtım levhaları, kullanıma bağlı olarak şekil değiştirmez, bozulmaz, çürümez. Çevre dostu bir malzeme olup yaşam alanlarını daha konforlu hale getirir. Binalarda dış cephe mantolama amacıyla kullanılan EPS ısı yalıtım için Gebze mantolama firmaları ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Kale Yapı Yalıtım, Gebze ve çevresinde vermiş olduğu profesyonel mantolama hizmeti ile öne çıkmaktadır. Kale Yapı Yalıtım ile görüşerek ön keşif ekibi talep edebilir, binanızın özelliklerine uygun mantolama hizmeti alabilirsiniz.

XPS Mantolama

XPS ısı yalıtım levhaları, polistren hammaddesinden üretilmiş ve etkili ısı yalıtımı sağlayan levhalardır. Ekstrüzyon yolu ile üretilen bu yalıtım levhaları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kolay şekil alması, ekonomik olması, uluslararası standartları taşıyan özellikleri ile binalarda ısı yalıtımı amacı ile sıklıkla tercih edilir. Isı iletkenlik katsayısı düşük olduğu için uygulandığı alanda ömürlük ısı yalıtım sağlar. Bünyesine suyu almaz, bu nedenle bina yüzeyini yağmur ve kar suyunun erişmesine engel olur. Nefes alabilen bir malzeme olması nedeniyle binanın ve dolayısı ile yaşam alanlarının nefes almasını sağlar. XPS mantolama yapılan binalarda ekstra buhar kesiciye ihtiyaç duyulmaz. Nemi, küfü ve korozyonu önler. Uzun ömürlüdür.
Kaliteli bir yaşam alanı oluşturmak ve ısı tasarrufu sağlamak Gebze Mantolama Firmaları ile mümkün olmaktadır. Bu sayede binalarınızın ömrünü artırabilirsiniz. Mantolama ile binalarınız çevre faktörlerine karşı daha korunaklı olur. Küf ve mantar oluşmasını önleyerek, rutubet yapmaz ve kaliteli yaşam alanı sağlar. Yaz aylarında daha serin kış aylarında daha sıcak bir ortam oluşturmanız konusunda size yardımcı olur. Yapımı ve işçilik konusunda kalite sunan firma sayesinde uzun yıllar aynı etki ile kullanmanız mümkün olur. Birinci sınıf malzeme ve işçilik ile gerçekleştirilen mantolama işlemi binanın daha genç görünmesi konusunda çok fazla etkilidir. Çok kısa sürede uygun koşulların sağlanması halinde yapımı bitirilerek kullanıma hazır hale getirilmesi sağlanmaktadır.