Artan dünya nüfusu ve enerji kaynaklarının giderek azalması, enerjinin daha verimli ve etkili şekilde kullanılmasını zorunlu hale getirmiştir. Bu nedenle, son yıllarda birçok sanayi dalında ve özellikle konutlarda enerji tasarrufu sağlayan uygulamalar ve malzemelerin geliştirildiğine şahit olmaktayız. Bunların başında dış cephe mantolama uygulamaları gelmektedir. Genel olarak, yapının dış yüzeyinin özel malzemeler ile kaplanması ve böylelikle binanın ısı kayıplarının engellenmesi olarak tanımlanabilen dış cephe mantolama, günümüzde en yaygın ve en temel uygulamalardan biri haline gelmiştir. Sadece yeni değil, eski binaların da zamanla bu uygulamalar ile daha verimli ve enerji tasarruflu yapılar haline getirilmesi ile ısınma için harcanan enerjinin düşürülmesi amaçlanmaktadır. Bu hizmeti günümüzde birçok firma sağlarken, kullanıcıların sürdürülebilir ve kaliteli bir hizmet için güvenilir firmaları tercih etmesi büyük önem taşımaktadır. Yıllardır kullanıcıların en fazla tercih ettiği firmalardan biri olan Filli Boya dış cephe mantolama alanında ihtiyaca en uygun çözümleri üretmektedir.

Filli Boya Dış Cephe Mantolama Nedir?

Filli Boya’yı mantolama konusuyla ilgili ürün ya da hizmet sunan diğer firmalardan ayıran belli başlı özellikler mevcuttur. Her şeyden önce dış cephe mantolama konusunda çeşitli araştırmalara katılan ve Ar-Ge çalışmaları ile sürekli olarak kendini geliştiren Filli Boya sayesinde kullanıcılar, hem yakıt tasarrufu sağlamakta hem de daha konforlu ve sağlıklı bir ortamda yaşama şansına sahip olmaktadır. Bunun yanında, Filli Boya mantolama malzemeleri ile binalar daha estetik bir görünüme de kavuşmaktadır. Mantolama için Filli Boya’nın malzemeleri kullanıldığı takdirde, sadece ısı yalıtımı değil aynı zamanda ses ve yangın yalıtımı da sağlanmış olmaktadır.

Dış cephe mantolamanın bir diğer önemli avantajı da yapı ömrünü büyük ölçüde uzatmasıdır.
Filli Boya dış cephe mantolama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için yapı çevresinde bir keşif çalışması yapılması gerekmektedir. Genel olarak ücretli sunulan bu hizmet, Filli Boya tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak verilmektedir. Daha sonra, malzeme, işçilik ve çalışma süresi gibi paremetreler göz önüne alınarak bir fiyat teklifi hazırlanmaktadır. Kullanıcılar ile anlaşma sağlandıktan sonra uygulamaya geçilmektedir.

Filli Boya Dış Cephe Mantolama Ürünleri Nelerdir?

Filli Boya, dünyada ve Türkiye’de tercih edilen bir boya markası olup, ısı yalıtım ürünleriyle de kalitesini ortaya koymaktadır. Filli boya dış cephe montolama uygulamasında sıklıkla kullanılan ısı yalıtım ürünleri şunlardır: Filli Boya EPS ısı yalıtım levhası, Filli Boya XPS ısı yalıtım levhası, Filli Boya taş yünü ısı yalıtım levhası, Filli Boya taş yünü teras çatı levhası, Filli Boya taş yünü ara bölme levhası, Filli Boya karbonlu ısı yalıtım levhası, Filli Boya taş yünü giydirme cephe levhası, Filli Boya yapıştırma harcı, Filli Boya proakrilik ısı yalıtım sistem yapıştırıcısı, Filli Boya sıva harcı, Filli Boya ısı yalıtım sistem sıvası, Filli Boya dekoratif mineral kaplama, Filli Boya kaplama astarı, Filli Boya donatı filesi, Filli Boya dübel ve Filli Boya profil.

Filli Boya kalitesi ile üretilen tüm bu ürünler, Filli Boya dış cephe montolama ve ısı yalıtım uygulamasında kullanılmak üzere yüksek teknoloji ile üretilmiştir. Kaliteli,temiz, sağlıklı, su geçirmeyen ve yeterli düzeyde ısı yalıtımı sağlayarak daha konforlu yaşam alanları yaratılmasına aracı olan Filli Boya ürünleri, mantolamadan beklenen ve arzu edilen performansın elde edilmesini sağlar.

Filli Boya Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtım Levha Özellikleri

Filli Boya dış cephe mantolama uygulamasında kullanılan ısı yalıtım levhalarının ısı iletkenlik katsayısı ISO standartlarına uygundur. Isı kayıplarını yüzde yüze yakın bir oranda önleyen Filli Boya ısı yalıtım levhaları yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. Yapıları korozyona karşı koruyan Filli Boya ısı yalıtım levhaları küf, nem, yosun oluşumunu engeller. Mekanik yüklemelere dayanıklılık düzeyi çok yüksektir. Filli Boya ısı yalıtım levhaları genleşme ve büzülmeye bağlı olarak şekil değiştirmez. Duvarlarda sabit kalır, duvar yüzeyinde genleşme ve büzülmeye bağlı çatlak oluşumuna izin vermez. Üretim aşamasında yeterince dinlendirilen Filli Boya ısı yalıtım levhalarında gönyeden sapma yaşanmaz. Darbe ve yüklere yüksek dayanıklılık gösteren Filli Boya dış cephe mantolama ürünleri yapılara estetik bir görünüm kazandırır, amacına uygun şekilde kullanıldığında bina yüzeyini korur ve binanın ömrünü uzatır.