İstanbul dünyanın en büyük şehirlerinden birisidir. Kuşkusuz bu devasa şehirde yaşam koşulları da oldukça zorludur. Bu koşulları kış aylarında bir miktar daha zorlaştıran unsur ise ısınma giderlerinin ortaya çıkmasıdır ki, mantolama yapılmamış yapılarda ciddi miktarlarda ısınma maliyetlerine katlanılması söz konusu olmaktadır. Ne mutlu ki günümüzde neredeyse tüm vatandaşlarımız konunun ehemmiyetinin farkındadır ve Eyüp mantolama firmaları bu bölgede yaşayanların sık yaptığı aramalardır.

Mantolama, günümüzde eski ve yeni binaları dış etkenlerden korumak amacıyla, çeşitli malzemeler kullanılarak yapılan, oldukça etkili bir işlemdir. Bunun yanında, binalara görsel anlamda etkileyici bir güzellik katmaktadır. Bina içerisinde ve yüzeylerine uygulanan bu işlemin birçok faydası bulunmaktadır.

Mantolama Faydaları

  • Binayı iklim etkilerinden koruyarak, kışın ve yazın tasarruf edilmesini sağlar.
  • Bina cephelerinde ısı ve nem kaybını önler ve binanın ömrünü uzatır.
  • Görsel anlamda, uygulanan binaların iyi görünmesini sağlayarak kent estetiğine güzellik katar.
  • Duvarlardan geçen sesleri azaltarak ev sahiplerini dış etkenlerden korur. Mantolama da sadece dış yüzeyi kaplamak her zaman yeterli değildir. Uygulama yapılan binalarda içten de uygulanması hem içeride oturanlar açısından, hem de verimlilik açısından oldukça önemlidir. Mantolama birçok alanda uygulanabilir.

Mantolama Uygulama Alanları 

Mantolama normal koşularda sınırlı uygulama alanı olan bir yöntem değildir. Yapı sıfatı taşıyan her yerde; Ev, Ahır, Bina, Garaj, Dükkan, Mağaza ve daha sayamadığımız birçok alanda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Eyüp bölgesinde de mantolama oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Sizde Eyüp bölgesinde bu uygulamadan faydalanmak isterseniz Eyüp mantolama firmaları ile iletişime geçebilir, uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Mantolama Yaptırın

Mantolama uygulamaları; bugünün yasaları kapsamında bir zorunluluktur. Binaların enerji performansı yasasının ilgili hükümleri gereğince, yapının izole edilmesi zorunludur. Kanuna göre yapının ısı yalıtımı yapıldıktan sonra yapılacak denetimde yönetmeliklere uygun olduğunun tespit edilmesi ve yapıya enerji kimlik belgesi verilmesi gerekir.

Aksi durumda, kamu otoritesinin cezai müeyyideleri işleyecek ve yapı sahibine bazı yaptırımlar uygulanacaktır. Bunların başında iskanın iptali gelmektedir ki, bu şartlar altında yapının satılması ve kiralaması gibi imkanlar da ortadan kalkacaktır.