Binaların dış cepheleri zamanla yağışların etkisiyle aşınır yıpranır hasar görür. Bu hasarları yaptırmak için tercih edilen boyama işlemi çok kısa sonra eski haline dönecektir. Binaların dış cephelerindeki aşıntıların önlenmesi ve yağışlara dayanıklı hale getirilmesinin tek koşulu vardır. Binaların dış cephelerini badana etmek yerine dış cephe mantolama işlemi yaptırmak. Esenyurt Mantolama Firmaları size sadece tamir ve iyileştirme amacı taşımayan, aynı zamanda bir kanuni zorunluluk olan hizmetleri sunuyor. Mantolama hizmetlerimiz sayesinde Azami niteliklere sahip uygulamalara sahip olabilir ve enerji tasarrufu sağlarken, hem yapınızı kanuna uygun hale getirebilir hemde çevre dostu yapılara sahip olabilirsiniz.

Neden Mantolama Yaptırmalısınız

Binalarda en fazla ısı kaybı yaşanan alanların başında dış cephe duvarları gelir. Dış cephe duvar, kolon ve kirişleri ısı kaybına neden olan ısı köprülerinin en fazla oluştuğu alanlardır. Bu alanlarda gerekli önlem alınmadığı takdirde ısınmak ya da serinlemek için harcanan enerji miktarı her yıl biraz daha artarak çoğalacaktır. Bu durum enerjinin verimli kullanılmamasına, ekolojik dengenin bozulmasına, çevreye salınan atık gaz miktarının artmasına ve bütçede ısınmak için ayrılan bütçenin büyümesine neden olacaktır. Tüm bu sorunların birleşmesi ise yaşam kalitesinin düşmesini ve insanların kötü yaşam koşullarında yaşamasını tetikleyecektir.
Mantolama; Avrupa’da 1970’li yıllardan beri uygulanan bir ısı yalıtım türüdür. Ülkemizde Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında zorunlu hale gelen bu uygulama yeni binalarda inşa aşamasında yapılırken eski binalarda sonradan yapılmaya başlanmıştır. Eski binaların çehresini değiştiren, daha estetik ve genç görünmesini sağlayan mantolama uygulaması ile özelde yapılar genelde ise yerleşim alanları daha güzel görünmeye başlamıştır.
Isı yalıtım ve mantolama alanında hizmet veren Esenyurt mantolama firmaları, binanızın daha güzel görünmesini sağlayan çalışmaları ile evinizin, binanınız ya da ofisinizin daha kaliteli bir yaşam alanına dönüşmesine katkı sağlıyor. Siz de daha konforlu bir yaşam alanına sahip olmak isterseniz mantolama yaptırmalı, kışın daha iyi ısınmalı, yazın ise serinliğin tadını çıkarmalısınız.

Yalıtım Yaptırmayan Binalarda Görülen Problemler

Bir ısı yalıtım uygulaması olan mantolama yaptırmayan binalarda görülen problemlerin başında ısı kaybı gelmekte. Isı sıcak ortam ile soğuk ortam arasında hareket halinde olan bir enerji türüdür. Yalıtım yapılmamış binalarda bu enerjinin hareket yönü dış ortamdır. Daha soğuk olan ortama doğru hareket eden ısının geçişini engellemek için ısı yalıtımı yani mantolama yapılması gerekir. Yalıtımsız binalarda, ısı kaybına bağlı olarak daha fazla enerji tüketme, dış ortama daha fazla atık gaz bırakma, yoğuşmaya bağlı nem, küf ve yosunlaşma problemleri ortaya çıkar.

Kimler Mantolama Yapar?

Bu iş için semtinizde mantolama şirketleri mutlaka vardır. Eğer dış cephe görünümünden şikayetçi olduğunuz bir binada oturuyorsanız Esenyurt mantolama firmaları size hiç uzakta değil. Farklı tasarımları ve kaliteli malzemeleriyle hizmet veren bu firmalar garanti verdikleri süre konusunda da ses getirir. Titiz bir işçilikle binalarınız modern bir görünüme kavuşurken evlerinizin değerleri de mantolama sayesinde iki katına çıkacaktır.
Tabii seçeceğini firma bahsettiğimiz sonuçları üretebilmek için belli niteliklere sahip olmak durumundadır. her firma bu kati sonuca ulaşabilir demek doğru değildir. Esenyurt Mantolama Firmaları her şartta aynı sonucu üretemez ve maalesef sektörde fason iş yapan çok sayıda firma bulunmaktadır.

Mantolama İçin Kime Başvurulmalıdır?

Açıkça ifade etmek gerekirse mantolama firmaları seçimi oldukça sıkıntılı bir iştir. Firmanın referansları ve sahip olduğu deneyim seçimi kolaylaştırıyor olsa da, kurumsal çizgiye sahip kaynaklara yönelmek her zaman daha doğru olacaktır. Biz Kale Yapı olarak sadece Esenyurt Mantolama Firmaları içerisinde değil, tüm İstanbul’da en nitelikli uygulamaları üretiriz ve buna yakışır bir ünümüz söz konusudur. Sahip olduğumuz imaj bütünüyle uygulamalarımızın sonucudur. Dolayısıyla bizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kale ile Güvendesiniz

Uygulamalarımız ücretsiz keşif ile başlayan bir süreci kapsar. Sizin için yapacağımız keşifte uygun projelendirmeyi yapar ve taahütnamemizi hazırlarız. Teknik şartname olarak da nitelenen bu belge sonuçta alacağınız eneji kimlik belgesini garanti eder. Biz size ayrıca 10 yıl garanti veriyor ve 2 yıl sigorta yapıyoruz. Daha kaliteli bir yaşam sürmek, konforlu yaşam alanlarına sahip olmak, estetik ve güzel görünen binalarda yaşamak için mantolama yaptırmalı, mantolama firması olarak da Kale Yapı Yalıtım’ı tercih etmelisiniz.