Dış cephe mantolama fiyatları; yapıların dış cephesinde ısı yalıtımı ve mantolama hizmeti almak isteyen bireylerin en çok araştırdığı konulardan bir tanesidir. Son yıllarda getirilen düzenlemeler sonrasında tercih edilmeye başlanan ve enerji verimliliğinin arttırılması çalışmalarına destek olan mantolamada fiyatların nasıl değiştiğini ve ne düzeylerde olduğunu belirtmeden önce mantolamanın avantajları üzerinde durmak daha doğru olacaktır. Nitekim mantolamanın avantajlarını doğru anlamak dış cephe mantolama fiyatları araştırması yaparken sadece fiyat odaklı davranmamanıza ve doğru tercih yapmanıza yardımcı olur.

Dış Cephe Mantolama Avantajları

  • Yapıların dış yüzeyindeki bütün kolon, kirişi, hatıl ve diğer unsurları yalıtan mantolama, ısı köprüleri oluşumunu da engeller.
  • Yapıyı dışarıdan adeta bir manto şeklinde sarar. Böylelikle dış mekandaki hava sıcaklığı ile iç mekanın sıcaklığı arasında 5 dereceye kadar fark oluşur.
  • Dışarıdan gelecek bütün etkilere karşı korunan yapıda yoğuşma riskinin azalması sağlanır.
  • Isı ve sıcaklık yalıtımı sayesinde yapılarınızdaki yalıtım eksikliği kaynaklı sorunlar ortada kaldırılır.
  • Isı tasarrufu sağlanması sayesinde enerji giderlerinde maksimum derecede azalma görülür.
  • Isı yalıtımının doğru bir şekilde sağlanması neticesinde iç mekanda ısı dengeli dağılır ve sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturulur.
  • Yapıların beton ve demir malzemeleri korozyona karşı korunarak yapının kullanım ömrünü ciddi derecede arttırır.

Dış Cephe Mantolama Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe mantolama fiyatlarını öğrenmeden önce hangi firma ile çalışmanız gerektiğine karar vermeniz gerekir. Firma seçiminizi fiyat faktöründen ziyade mantolama firmasının yapmış olduğu çalışmalara ve size sunmuş olduğu seçeneklere göre belirlemelisiniz. Dış cephe mantolama firması seçerken öncelikle firmanın kaç yıldır bu sektörde hizmet verdiği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Mantolama firması tercihinizi uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren ve mantolama konusunda yeterli tecrübeye sahip olan firmalardan yana yapmalısınız. Dış cephe mantolama firmasının referanslarını yakından incelemelisiniz. Zengin bir referans sunan firmalar bu sektörde profesyonel olarak hizmet veriyor demektir. Referans gösterilen binaları yakından incelemek, bu binaların yönetimleri ve bina sakinleri ile görüşmek işçilik hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Dış cephe mantolama fiyatları profesyonel işçiliğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyat bilgisi alırken bu ayrıntıyı gözden kaçırmamalısınız. Mantolama çalışması teknik personel ile şantiye personelinin koordineli çalışması ile gerçekleştirilen bir yapı uygulamasıdır. Teknik personel (inşaat mühendisi, yapı mühendisi vb.) ile şantiye işçilerinin uyum içinde çalışması mantolamadan beklenen verimin artmasını ve uygulamanın sıfır hata ile tamamlanmasını sağlar. Mantolama firmasının iş ve işçi güvenliği için gerekli tedbirleri alması son derece önemlidir. Mantolama uygulamasında işçilerin can güvenliğini sağlamak son derece önemlidir. Firmanın işçilerin sigortasını yaptırması, sahada gerekli güvenlik önlemlerini alması sağlıklı şantiye alanı açısından zorunludur. Mantolamada kullanılan malzemeler ve işçilik için firmanın garanti vermesi son derece önemlidir. Firma yaptığı iş ve kullandığı malzemeler ile ilgili garantiyi vermeli, olası hataları düzeltmek için garanti şartlarını devreye sokmalıdır. Mantolamada en az 5 yıl garanti veren firmalar tercih edilmelidir. Her işte olduğu gibi mantolamada da firma ile bina yönetimi arasında mutlaka iş sözleşmesi yapılmalıdır. İş sözleşmesi yapmaya yaklaşmayan firmalar yerine iş sözleşmesini yapan ve işi bu sözleşmede belirtilen şartlar çerçevesinde tamamlamayı vadeden firmalar tercih edilmelidir.

Dış Cephe Mantolama Fiyatları ve Etkili Faktörler

Kale Yapı Yalıtım olarak dış cephe yalıtım fiyatları noktasında iş ortaklarımıza en avantajlı seçenekleri sunarken aynı zamanda alternatifli malzeme kullanımı sağlanır. İş ortaklarımızın ihtiyaç ve tercihlerine göre kullanılan malzemeler fiyatlarda ciddi manada değişim yaşanmasına imkan tanır. Kale Yapı Yalıtım olarak mantolama uygulamalarımızda en kaliteli ısı yalıtım malzemelerini kullanıyor ve mantolama alanında deneyimli profesyonel bir teknik ekip ve şantiye ekibi ile hizmet veriyoruz. Müşteri odaklı iş anlayışı ile sadece kaliteli değil her bütçeye uygun hizmetler de sunuyoruz. Mantolamanın önemini çok iyi bilen çalışanlarımız işçilik konusunda her türlü gayreti gösterirken malzemelerin verimliliği için gereken hassasiyeti gösterir. Mantolama malzemelerimi müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda korumaya alırız ve şantiye sahasında israf etmeden kullanırız. Enerji Kimlik Belgesi kapsamında bir zorunluluk olarak getirilen dış cephe mantolama uygulamalarını Kale Yapı Yalıtım ile iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik EKB konusunda deneyimli uzmanlarımız ile çalışırken dış cephe mantolama fiyatları konusunda ekstra ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız. Kale Yapı Yalıtım ile bu farkı hemen hissetmeye başlayabilirsiniz.