Kış aylarında özellikle eksikliğini hissettiğimiz yalıtım uygulamalarının en önemlilerinden birisi olan mantolama uygulamaları ve dış cephe mantolama firmaları ile ilgili bilgiler sunduğumuz yazımızdır.
Son kanunla birlikte popülerliği iyice artan mantolama uygulamaları ile ilgili sizlere doğru hizmet verecek dış cephe mantolama firmaları firmaları arayışı içerisindeyseniz bu sayfayı dikkatle okuyunuz. Sizlere dış cephe mantolama firmaları ile ilgili detaylı bilgiler verecek ve alan hakimiyeti kazanmanızı ve daha kolay seçim yapabilmenizi sağlayacağız.

Mantolama Nedir?

Mantolama, yapıların dış cephelerine yalıtım malzemeleri kullanılarak bir kaplama yapılması uygulamasıdır. Yapının dış koşullardan doğrudan etkilenmesini engeller ve ısı korunmasını sağlar. Sektörde faaliyet gösteren dış cephe mantolama firmaları bu uygulamayı gerçekleştirebilme kabiliyetine sahip firmalardır. Bu noktada kabiliyetten bahsedilir, zira dış cephe mantolama firmaları özel araçlara sahiptir ve uygulama nitelikleri ağır olduğundan her boyuttaki işletme buna vakıf olmayabilir. Binaların boyutuna bağlı olarak, farklı niteliklerde iskeletlerin kurulması, yeterli personele sahip olunması ve dış cephe mantolama firmaları tarafından ihtiyaç duyulan araç ve gerece sahip olunması gereklidir. Dekorasyon faaliyetleri yapmakta olan küçük çaplı firmaların dış cephe mantolama firmaları gibi faaliyet gösterebilmesi beklenmez. Kaldı ki, en küçük boyuttaki mantolama faaliyeti dahi ciddi bir personeli gerektirir ve oldukça yoğun bir uğraştır.

Mantolama Uygulaması

Mantolama yapılmadan önce yapının dış cephesi yalıtım malzemelerinin uygulanmasına hazır hal getirilir. Gerekirse dış cephe mantolama firmaları tarafından yapının tüm dış cephesinin soyulup yeniden sıvanması yoluna dahi gidilebilir. Bu durum ihtiyaca bağlıdır şart olmamakla birlikte pek çok yapının dış cephesinin yıllar içerisinde zarar görmesinden ötürü çoğu zaman gerekli olmaktadır. En azından bu tip yapılarda dış cephe mantolama firmaları tarafından bir tadilat yapılacaktır.

Bu aşamayı müteakip olarak, yalıtım materyali bina duvarlarına kaplanır. Kaplama işlemi çoğunlukla yapıştırma biçiminde yapılsa da neredeyse tüm uygulamalarda yalıtım dübelleri ile materyal sabitlenir. Garantici dış cephe mantolama firmaları bu safhayı asla es geçmezler.

Yapıştırma ve mekanik bağlantıların yapılmasının ardından, hem dekoratif etkisi olan hem de yalıtımın bütünlüğünü sağlayan son kat uygulaması yapılır. Pek çok dış cephe mantolama firmaları, bu safhada yalıtım sıvası ve yalıtım boyası tercihe derken, bazı firmalar kaplama ve siding yapabilirler. Bu tabii ki müşterinin tercihi ile de bağlantılıdır ve dış cephe mantolama firmaları tarafından sunulabilme olanakları da belirleyici olmaktadır.

Kale yapı yalıtım olarak müşterilerimize yüksek nitelikli kaliteli hizmetler vererek dış cephe mantolama firmaları içerisindeki yerimizi her geçen gün sağlamlaştırıyor ve en iyi hizmetleri, çok daha iyi verebilmek için sürekli araştırma ve geliştirme yapıyoruz. Siz de hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizi hemen arayınız.