Konutlara veya çok katlı yapıların dış yüzeyine zarar veren hava koşullarının etkilerini en aza indirmek amacıyla tercih edilendış cephe kaplama mantolama işlemi ile aynı sistem olmasa da mantolamayı da içeren çeşidiyle ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. Özellikle yapılarda mimari görünüme katkı sağlayacak estetiği yapılara yansıtan kaplama uygulaması ses iletimini en aza indirirken su ve ısı yalıtımına da imkan tanıyarak binanın ömrünün uzamasını sağlamaktadır.

Dış cephe kaplama için malzemeler daha çok binanın tasarım ve estetik görünümüne uygun olarak seçilmektedir. Ülkemizde ahşap, american siding, yalı baskı kaplamaları, kompozit, granit, alüminyum, doğal taş ve cam cephe kaplamaları sıklıkla tercih edilmektedir.

Dış Cephe Kaplama Avantajları

Şıklığı ve estetiği binalara en ideal biçimde yansıtarak bütçenize uygun fiyatları tercih edebilirsiniz. Hafif olması itibari ile binaya ekstra bir yük bindirmeden uygulaması yapılan kaplamalar hem yapıların korunması amacıyla hem de estetik görünüm amacıyla tercih edilebilmektedir. Yapının tümünü korumak amacıyla da yapılan kaplama işlemi sonrası yağmur, kar, rüzgar, güneş ve her türlü hava olayına karşı binanızı koruma altına almış olacaksınız.

Geniş yelpazede malzeme seçeneğiyle yapıların dışarıdan zengin görünümüne katkı sağlayacak malzemeleri zevkinize uygun olarak da tercih edebilirsiniz. Binayı güzelleştirecek niteliklerde dış cephe kaplama uygulamaları mantolama işlemleri sonrasında yapıldığında ısı, ses ve su yalıtımına katkı sağlayarak yaşam alanlarında rahat ve konforlu kullanım imkanı bulunabilmektedir.

Dış Cephe Kaplama ile Dekoratif Zenginlik

Zevkinize ve göz estetiğine hitap eden malzemeyi tercih ederek konunun uzmanı kişilere yaptıracağınız kaplama her açıdan avantaj sağlayacak. Isı ve ses konforuna ek olarak estetik görünümüyle de içinde severek yaşayacağınız yaşam alanları şık görünümüyle de zengin duruşunu ortaya koyacak.

Yalnızca yapının iç mekanında estetik uygulamalar yerine binanın tümüne veya yaşam alanlarınızın tamamının dış yüzeyine dış cephe kaplama yaptırarak modern bir görüm elde edebilirsiniz. Koruma altına almış olacağınız kaplama sistemleri sayesinde yapının dışarıdan gelebilecek veya hava şartlarından etkilenecek olası zararları da en aza indirebilirsiniz. Özellikle estetik uygulamalar ve dekorasyonda şık bir görünüm için dış cephe kaplama tercih edebilirsiniz.