Dış Cephe Kaplama

İnsan ihtiyaçlarının değişim göstermesi ile barınma anlayışı da değişim göstermiştir. İnsanların bir klasik bir evde barınma ihtiyacı artık daha da gelişmiş ve evlerde dış cephe kaplama gibi evin dış etkenlere karşı daha korunaklı olmasını sağlayan sistemler kullanılmaya başlanmıştır. Kaplama uygulamalarının yapılması ile başta hava olmak üzere yağış, ses ve diğer rahatsız edici etkenlerin evin iç mekanına etkisi azaltılmaya çalışılır. Özellikle enerji harcamaları noktasında bütçeye olumlu katkılar sağlayan dış cephe kaplama; görsel manada da katkı sağlar. Yapının dışarıdan görüntüsünü beğenmeyen bireyler dış cephe uygulaması yaptırarak ısı yalıtımı sağlarken estetik açıdan da başarılı bir çözüm elde etmiş olur.

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Dış cephe kaplama pek çok insan için aynı anlamda kullanılan bir kavram olsa da teknik açıdan kaplama yapılırken kullanılan yöntemler farklılaşır. Bu anlamda kaplama çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

American Siding

Bakım masrafı yapmayacağınız ve sürekli boyama ihtiyacı hissetmeyeceğiniz bir kaplama çeşidi isteyenler için American Siding harika bir seçimdir. Binayı dışarıdan gelen pek çok etkene karşı koruyan bu sistem yapıyı adeta bir kafes gibi korur. Neme ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Deformasyona karşı dayanıklı ve oldukça hafiftir.

Ahşap Kaplama

Ahşabın yanıcı özellikte olması nedeniyle çok yoğun bir şekilde tercih edilmese de ahşap görsel açıdan cezbedici olduğundan tercih sebebi olur.

Taş Kaplama

Yazlık yerlerde kullanılan ve rengarenk taşlar sayesinde görsel olarak başarılı çözümler sağlayan taş kaplama kışın sıcak yazın da soğuk tutma özelliği sunar.

Prekast Kaplama

Prekast kaplama; cephe kaplamaları dendiğinde akla gelen sistemlerin başında gelir. Nitekim en çok kullanılan bu kaplama yöntemi işlevsel açıdan da oldukça başarılıdır.

Dış Cephe Kaplama ve Kale Yapı Yalıtım

Yapılarınızın dış cephe kaplama ile daha fonksiyonel ve yaşanabilir alanlara dönüştürülmesini mi istiyorsunuz? O halde tek yapmanız gereken Kale Yapı Yalıtım ile iletişime geçerek hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak! Sizi her konuda bilgilendirmek için elinden gelen çabayı gösteren ekibimiz ile hizmet alın almayın en doğru çözümleri sunmayı amaçlıyoruz.

 

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by