Mantolama, günümüzde hafife alınabilecek bir husus değil. Doğal olarak Büyükçekmece Mantolama Firmaları araştırması yaparken en iyiyi en uygun fiyatlarla sağlayacak firmaları arar ve mümkün olan en nitelikli çözümleri tercih ederiz. Tabii mantolama maliyetleri de bu noktada önemli bir belirleyici etken olacaktır. Kale Yapı yalıtım olarak biz sizlere en iyi koşulları en uygun fiyatlarla sunarak bu arayışı en kısa zamanda bitirebilme fırsatı sunuyoruz. Bize hemen ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilir,  hemen uygulamaları başlatmamız için sözleşme yapabilirsiniz. Yakıt tasarrufu son derece önemli bir kavramdır. Ancak ne var ki binalarda kullanılan yakıt pek çok zaman çatıdan, camlardan ve duvarlardan geçerek israf olur. Bundan dolayı mantolama özellikle kış mevsimlerindeki hava şartları göz önüne alındığında şart olmuştur. Mantolama yapılması için öncelikle kaliteli malzeme ve nitelikli işçilik kullanan bir firmanın tercih edilmesi gerekir. Bu alanda mantolama yaptırmak isteyenlere kaliteli hizmet vermekte olan çok Büyükçekmece mantolama firmaları vardır. Bu firmalardan hangisinin daha kaliteli hizmet verdiğine karar vermek için de bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Mantolamanın Avantajları

Mantolama, bina dış yüzeyinde yapılan ve ısı yalıtımı amacı güden bir yapı uygulamasıdır. Bu uygulamada kullanılan yalıtım levhaları, ısı geçirgenliğini önleyerek enerjinin verimli kullanılmasını sağlar. Enerjinin verimli kullanılması demek enerji kaynaklarının korunması demektir. Dolayısıyla ısı yalıtımı bulunan binalar daha az enerji tüketerek enerji kaynaklarının ve sürdürülebilir bir gelecek için çevrenin ve ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlar. Mantolamanın bir avantajı da konforlu yaşam alanları oluşturmasıdır. Isı yalıtımsız binalarda ne kadar enerji harcanırsa harcansın, her yerin eşit şekilde ısıtılması mümkün olmamaktadır. Isı köprüleri aracılığı ile sıcak ortamdan soğuk ortama geçiş yapan ısı nedeniyle ısınmak mümkün olmamaktadır. Oysa mantolama yaptırarak ısı köprüleri engellenmiş olur ve ısı kayıpları da önlenir. Isı kayıpları kadar yaz mevsiminde ısı kazançları da mantolama uygulaması ile ortadan kaldırılır. Isı yalıtımı ile yakıcı yaz sıcağının duvar yüzeylerinden konut içine ulaşmasına engel olmak mümkündür. Bu açıdan bakıldığında mantolama yazın serinlemek için kışın ısınmak için harcanan enerji miktarını azaltır, daha az enerji ile daha konforlu ısınma ve/veya serinleme imkanı sağlar.

Mantolama Firması Seçime Neden Önemlidir?

Mantolama firması seçimi en az mantolamada kullanılan ısı yalıtım malzeme kalitesi kadar önemlidir. Zira, ne kadar kaliteli yalıtım malzemeleri kullanılırsa kullanılsın profesyonel işçilik olmadığı müddetçe ısı yalıtımdan beklenen verimin alınması mümkün değildir. Piyasada mantolama yaptığını iddia eden pek çok amatör firma olması mantolama yaptıracakların daha dikkatli olmasını zorunlu kılmaktadır. Büyüyen bir sektör olmasına bağlı olarak ısı yalıtımı sektöründe hizmet veren firma sayısının çok olması müşteriler üzerinde kafa karışıklığına neden olmakta. Ancak profesyonellik çerçevesinde hizmet veren firmaların bir elin parmağını geçmeyecek kadar az olması Büyükçekmece mantolama firmaları arasında Kale Yapı Yalıtım’ı ön plana çıkarmaktadır.Siz de mantolama yaptırmadan önce mutlaka ön araştırma yapmalı, tercih edeceğiniz firmanın profesyonelliğini sorgulamalısınız. Mantolama firmasının mali yapısını da araştırmalı, mali yapısının bu denli maliyetli bir çalışmanın altından kalkacak güce sahip olup olmadığını öğrenmelisiniz. Ayrıca mantolama firması seçerken, firmanın referanslarını da incelemeli, piyasada nasıl bir intibaya sahip olduğu hakkında fikir sahibi olmalısınız.

Mantolama İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk olarak tercih edilen firma hakkındaki yorumlara internetten kısaca göz atılması gerekebilir. Akabinde mantolama yapıldığı esnada su terazisi kullanılması da mantolamanın kalitesi açısından son derece önemlidir. Mantolama işleminde kullanılan plaka da tüm plakaların özellikleri farklı olduklarından dolayı firmanın kullandığı plakanın öğrenilmesi gerekir. Bunlara ek olarak dübellere işleminin de yüksek katlara doğru daha sık gerçekleştirilmesi gerekir. Nihayetinde dekoratif kaplamanın yapıldığı malzemenin de estetik görüntü açısından kaliteli olması son derece önemlidir. Kale Yapı Yalıtım olarak Büyükçekmece Mantolama Firmaları içerisinde önemli bir farkı ortaya koyuyoruz. Sizlere yasaların zorlayıcı hükümlerine %100 uyma imkanı sunuyor ve mükemmel çözümleri elde etmenizi sağlıyoruz. Yapacağımız sözleşmeler enerji tasarrufu yönetmeliği hükümlerine %100 uygun şartlar sunacak ve uygulama sonrasında doğrudan enerji kimlik belgesine sahip olacaksınız.