Mantolama, bir mekanın dışarısının özel üretilmiş malzemeler aracılığı ile kaplanması ve bu sayede ısı yalıtımı sağlanması amacı ile yapılan bir mühendislik işidir. Yalıtımın amacı ise mekanların içerisindeki havanın dengelenmesi ve bu sayede hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik ısınma ve soğutma sağlanması olarak düşünülebilir.

Çok Daha Az Maliyet ile Isınma

Soğuk kış aylarının gelmesi ile ortaya çıkan kabarık Doğalgaz ve Elektrik faturaları, buna rağmen yeteri kadar ısınmayan ve hemen soğuyan evler ve iş yerleri, hem bütçeye hem de ülke ekonomisine ekstra yük getirmektedir. Mantolama yaparak mekanların içerisindeki havanın daha uzun süre korunması ve olumsuz hava koşullarının mekanın içerisinde girişinin engellenmesi sağlanmaktadır. Böylelikle daha az ısınma maliyeti ile daha sıcak ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenin yolunu açan bu işlem Beşiktaş Mantolama Firmaları ile kısa sürede ve garantili olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uzun vadede düşünüldüğünde hem bütçenize hem de Ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunan bu uygulama %40-%50 aralığında yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Enerji Tasarrufu Zorunludur

Kamusal bir strateji olarak, yurt dışından temin ettiğimiz özellikle doğal gaz enerjisinin tasarrufu zorunlu hale getirilmiştir. Milli gelirimizin önemli bir kısmını harcadığımız enerji maliyetlerinin azaltılması günümüzde zorunludur. Bu kapsamda öncelikle ısınma giderlerinin azaltılması maksadıyla yerli kaynakları kullanarak gerçekleştirebileceğiniz mantolama uygulamalarına yönelmek kanun kapsamında zorunlu hale getirilmiş durumdadır. Beşiktaş Mantolama Firmaları tarafından gerçekleştirilecek uygulamalar neticesinde sahip olacağınız enerji tasarruf faktörü size uzun vadede verimlilik ve konfor sağlarken, hane bütçesi ile birlikte ulusal ekonominin de korunmasını sağlayacaktır.

Kale Yapı Yalıtım, tüm yapıların mantolama uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Uygulama yapılacak yapının ne standartlarda olduğu ve ne amaçla kullanıldığı değişmeksizin her yapı için uygulama gerçekleştiriyoruz. Uygulamalar kapsamında en nitelikli malzemeler kullanılır. İşçilik kalitesi en üst seviyede tutulur. Bu etkenlere bağlı olarak sonuçlar da en yüksek niteliklere sahip olacaktır.

Firmamız uzun yıllardır sektörün önemli temsilcilerindendir. Bir çok referansımız söz konusudur ve tüm uygulamalarımız, 10 yıl garantilidir. Uygulamaların uzun yıllar efektif olması için tüm detaylar en ince şekilde hesaplanır ve uygulanır. Bizi hemen arayıp hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.