Mantolama yaptırmak günümüzde hiç bir yapı için bir seçenek olarak geçerli değildir. Artık her yapının seçenek olmaktan öte, zorunlu olarak bu uygulamaları yaptırması gerekir ki, kanuni olarak da bu bir zorunluluk konumundadır. Avrupa yakası mantolama firmaları araması yaparken, kanuni yükümlülüklerinizi en iyi şekilde yerine getirebileceğiniz çözümleri sunan firmaları tercih etmeniz bu nedenle önem arz eder. Zira, her ısı yalıtımı gibi görünen uygulama koşulsuz olarak efektif değildir. Yalıtımın teknik detaylarını mühendislik esaslarla gerçekleştirmeyen Avrupa yakası mantolama firmaları kanunen gerekli olan, enerji kimlik belgesini alabilmenizi sağlamayacak, hatta bütün paranız boşa gidebilecektir. Özellikle apartman yöneticilerinin bu sorumluluğun altına girerken dikkatli olması ve kat maliklerinin katlanacakları maliyet karşılığında, doğru sonuçları elde edebilmelerini sağlaması gereklidir.

Mantolama Nasıl Yapılmaktadır?

Mantolama, gelişigüzel bir uygulama değildir. Herhangi bir dış cephe ekibinin doğru mantolama yapması her zaman beklenmez. Zira, kullanılacak materyalin ısı yalıtım faktörlerinin hesaplanması ve bina gereksinimlerinin doğru tespit edilmesi gibi zaruri ihtiyaçlar, mantolamanın nihai kalifikasyonlarını ortaya koyar ki, bu basit göz kararı hesaplarla yapılamaz. Bu kapsamda, firmamız gibi nitelikli Avrupa yakası mantolama firmaları mantolama uygulamalarını gerçekleştirirken öncelikle detaylı bir gereksinim analizi yapar. Binanızın konumu, mevcut yapı özellikleri gibi detaylar hassasiyetle analiz edildikten sonra, bilimsel ilkelere uygun biçimde proje hazırlanır. Yapılan proje elbette bir fizibilite raporuna ve fiyat teklifine dönüştürülerek size sunulur, onayınıza binaen işlemlere başlanır.

Mantolama Ne Kadar Zamanda Tamamlanır?

Mantolama uygulamalarının her yapı için farklı bir tamamlanma süresi vardır. Yapının yüksekliği ve cephe alanının genişliği uygulamanın tamamlanması için gerekli olan süreye etki etmektedir. Tabii hangi tip mantolama yapılacağı da Avrupa yakası mantolama firmaları tarafından uygulama süresi verilirken hesaba dahil edilen kriterlerdendir. Bu noktada ortalama bir sürenin verilmesi dahi mümkün olmayan uygulamaların selameti bakımından acele edilmemesi gerekliliği de altı çizilmesi gereken hususların başında gelmektedir. Biz Kale Yapı Yalıtım olarak, Avrupa yakası mantolama firmaları içerisindeki önemli yerimizi, yanıltıcı olmayan rafine bilgileri vererek gerçekleştirdiğimiz uygulamalarımıza borçluyuz. Avrupa yakası mantolama firmaları arayışınızda sizi en iyiye taşıyacak uygulamaları gerçekleştiriyor ve ödediğinizin tam karşılığını almanızı sağlıyoruz.