Binalarda içten dışa ve sandviç duvarına kadar üç farklı ısı yalıtımı yöntemi vardır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtım sürekliliğini sağlamak için en iyi uygulama manto uygulamasıdır. Dış manto uygulaması, yapı ve bina fiziği açısından en uygun ısı yalıtım sistemidir. İstanbul Avcılar Mantolama Firmaları ile iletişim kurarak mantolama yapılmasının faydalarını sorgulayabilirsiniz.

Mantolama Amacı Nedir?

Isı kaybını önlemek; kış ve yaz mevsimine göre kazanç sağlamak için, binanın dış kabuğu ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmıştır. Avcılar Mantolama Firmaları genellikle teknik olarak, ısı köprüsü oluşturmadan gerekli harici ısı transfer katsayısına ulaşması binanın dışından gelen ısı yalıtımıdır.

Mantolama Avantajları

Kiriş, kolon, kiriş gibi betonarme yapı elemanlarının binanın dış cephesinde tamamen izole edilmesiyle ısı köprülerinin oluşmasını önler. Binayı dışarıdan bir manto gibi örterek, ana malzemedeki sıcaklık farklarından kaynaklanabilecek çatlaklar ve hasarları önler. Dış duvarlardaki yaz ve kış sıcaklık farkları 5 oC’ye kadar çıkabilir. Avcılar Mantolama Firmaları gerekli malzemelerin ve ürünlerin tanıtımını tarafınıza detaylı bir şekilde sunacaktır.

Mantolama uygulamaları günümüzde bir çok sebeple oldukça büyük öneme sahiptir. Öncelikle bütçenin korunması maksadıyla cephe yalıtımı yapılması çok önemlidir. Isınma giderlerinde %50 civarında azalma elde edilmesi hane bütçesine katkıda bulunmak için öncelik iken, bu uygulamaların toplumsal bir genele yayılması ulusal ekonomi üzerinde faydalıdır.

Bu noktada devlet tarafından bir savunma mekanizması geliştirilmiş ve yapı yalıtım uygulamaları zorunlu hale getirilmiştir. Yeni kanun kapsamında yapıların ısı yalıtımına tabi tutulmaları bütünüyle zorunludur. Vasfı ve kullanım amacı fark etmeksizin her yapının enerji tasarruf oranının artırılması maksadıyla çıkarılan kanun kapsamında enerji kimlik belgeleri tesis edilmiş ve her yapının belli yalıtım standartlarına sahip olması zorunlu hale getirilmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Edinin

Avcılar Mantolama Firmaları içerisinde en nitelikli sonuçları üretmek için çalışan firmamız, sizin için enerji kimlik belgesini kolayca sağlayabilmektedir. Yapınızın yalıtımını Kale Yapı Yalıtım tarafından yapılması, size en yüksek kalitede ısı yalıtım faktörü elde etmenizi sağlayacaktır. Sonuç olarak enerji verimliliği kanununa uygun hale getireceğiniz yapınız için kolayca enerji kimlik belgesi alabileceksiniz.