Modern zamanlarda yalıtım, yapıların enerji tasarrufu standartlarına sahip olmaları için bir zorunluluktur. Hagi amaçla kullanıldıkları fark etmeksizin tüm yapıların ısı koruma özelliklerine sahip olmaları gerekir. Mantolama yasası olarak bildiğimiz Enerji verimliliği kanunu da bu noktada yapı sahiplerine zorlayıcı hükümler getirir. Hali hazırda, kullanmakta olduğunuz yapı, kanunun öngördüğü standartlara uygun değilse, kanun nezdinde uygunsuz yapı olarak kabul edilir. Bu yapıların, Ataşehir Mantolama Firmaları tarafından ivediyetle kanunda öngörülen standartlara kavuşturulmaları gerekir. Biz Kale Yapı olarak, sadece kanunun öngördüğü standartlar noktasında değil, çok daha ilerisinde standartları sizlere sunuyor, yüksek oranda tasarruf ederken, kanuni yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi sağlıyoruz.

Yalıtım İpuçları

Enerji verimliliği yasası, yapıların yalıtılması için tek bir yöntemi işaret etmez. Ancak, enerji verimliliği noktasında sabit bir değer öngörülür. Teknik analizlerde yapının yönetmelikte belirlenen sabitlere ulaşmış olması beklenir. Enerji Kimlik belgesi ismi verilen belge, yapılan teknik analizin bir raporudur. Bu raporda yapı A’dan F’ye kadar farklı derecelerde değerlendirilir. Kanuna göre C ve daha düşük enerji değerine sahip yapılar geçer not alamazlar. Yani, yapılacak analizler kağıt üzerinde olmayacak ve gerçek analizlere dayandırılacaktır. Bu nedenle uygulamaların nitelikli firmalar tarafından yapılması gerekir. Ataşehir Mantolama Firmaları bu nedenle doğru seçilmeli ve uygulamanın esasları detaylı biçimde planlanmalıdır. Yapı sürecinde farklı materyaller kullanılarak, farklı sonuçlara ulaşmak mümkündür. Bunun için, firmanın kullanacağı materyalin kalitesi de analiz edilmelidir. Kanun asgari standartları işaret ediyor olsa da, pratikte kullanılacak malzemenin en nitelikli malzeme olması zorunluluk arz eder.
Biz, tüm projelerimizde, en nitelikli malzemelerle işlem yapıyoruz. Sahip olduğumuz işçilik deneyimi sayesinde yüksek kalite seviyesine kolayca ulaşabiliyor ve işlemlerimiz için 10 yıl garantiyi gönül rahatlığıyla verebiliyoruz. Siz de nitelikli çözümlere ulaşmak isterseniz bizi hemen arayın. Ücretsiz keşif ile ihtiyaçlarınızı tespit ederek, hemen uygulamaya başlayalım.

Dış Cephe Mantolama Avantajları

Farkı sıcaklığa sahip olan iki alan arasında ısı geçişi yaşanır. Isı, sıcak ortamdan soğuk ortama doğru hareket eden bir enerji türüdür. Isının soğuk ortama geçişi engellenmediğinde önemli oranda enerji sarfiyatı yaşanır. Enerji sarfiyatını önlemek ve ısı kayıplarını önlemek için binalarda yalıtım yapılması gerekir. Binalarda ısı kayıplarının en fazla yaşandığı yer dış cephe duvarlarıdır. Bu duvarlarda uygun izolasyon malzemeleri ile kaplanarak ısı geçirgenliğinin azaltılması için yapılan yapı uygulaması mantolama olarak bilinmektedir. Hem binanın görünümünü değiştiren hem de ısı kayıplarını önleyen bir yalıtım türü olan mantolama ile enerji verimliliği artırılmış olur. Enerji kaynaklarının verimli kullanılması yaşanabilir bir dünya için zorunluluktur. Bu bağlamda enerji kaynaklarını daha verimli kullanmaya yönelik tedbirler almak sürdürülebilir bir gelecek için gerekliliktir. Mantolama yani dış cephe ısı yalıtım uygulamaları da daha az enerji tüketmek için geliştirilmiştir ve enerji verimliliği açısından son derece önemlidir. Mantolama yapılan binalarda daha az enerji tüketildiği için dış ortama bırakılan atık gaz miktarında da önemli oranda düşüş yaşanır. Bu açıdan bakıldığında mantolama uygulaması için çevre dostudur denilebilir. İnsanların ısınmak ve serinlemek için harcadıkları enerji miktarını azaltan bir uygulama olması nedeniyle ısınmak ve serinlemek için daha az ücret ödenmesini sağlar. Yani ekonomik bir uygulamadır. Bina dış yüzeylerini korozyondan, nemden, küften koruyan mantolama ile binanın ömrü uzatılmış olur. Bina yaşını sabitleyen dış cephe mantolama uygulaması ile binaların estetik görünüme kavuşması sağlanır.

Yalıtım Neden Zorunlu tutuluyor?

Mantolama kışın sıcak ısıyı yazın ise serin havayı ortama hapsederek ısı tasarrufu oluşturmanıza yardımcı olur. Yapılan mantolama sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak daha az fatura ödemeniz mümkün oluyor. Bildiğiniz gibi ısınmak için sarf ettiğimizi enerji türlerinin hiç birisini ülkemiz içerisinden temin etmiyoruz. Ulusal ekonomimize ciddi bir yük olması bakımından enerji verimliliği standartları zorunluluk arz ediyor. Devlet tarafından yapılan analizlere göre tüm ülkede ısı tasarrufu elde edilmeye başlanması ile ısınmak için kullanılan enerji miktarı %50’den fazla azalacak ve bu durum cari açığımızın hatırı sayılır biçimde azalmasını sağlayacak. Bu nedenle kamu yararı gözetilerek çıkarılan kanun, tüm ulus için büyük önem arz ediyor. Ayrıca ısı değişimleri nedeniyle ortaya çıkması muhtemel konfor kayıpları da Ataşehir Mantolama Firmaları tarafından yapılacak uygulamalarla ortadan kaldırılıyor. Evinizin her noktasında eşit sıcaklığa sahip olabiliyor, bu imkandan sadece kış aylarında ısınmak için değil, yazın serinlemek için de faydalanabiliyorsunuz.

Mantolama Kime Yaptırılmalı?

Mantolamada doğru firma seçimi son derece önemlidir. Her gün biraz daha büyüyen bir sektör olması nedeniyle günaşırı yeni bir mantolama firması kurulmakta. Bu durum mantolama yaptırmak isteyen bina yönetimlerini detaylı bir araştırma yapmaya zorlamakta. Eğer mantolama yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka piyasa araştırması yapmalı, sektörde isim yapmış firmaları referanslarını incelemelisiniz. Ataşehir mantolama firmaları arasında önemli bir yere sahip olan Kale Yapı Yalıtım, profesyonel hizmet anlayışı ve yüzde yüz müşteri memnuniyetine örnek zengin referansıyla tercih etmeniz gereken bir firmadır. Uzman mühendis kadrosu ve saha çalışanları ile ön keşiften projelendirme ve uygulamaya kadar profesyonel hizmetiyle göz dolduran Kale Yapı Yalıtım ile görüşerek ön keşif hizmeti talep edebilirsiniz.