Ataşehir Mantolama Firmaları

Ataşehir Mantolama Firmaları

Modern zamanlarda yalıtım, yapıların enerji tasarrufu standartlarına sahip olmaları için bir zorunluluktur. Hagi amaçla kullanıldıkları fark etmeksizin tüm yapıların ısı koruma özelliklerine sahip olmaları gerekir. Mantolama yasası olarak bildiğimiz Enerji verimliliği kanunu da bu noktada yapı sahiplerine zorlayıcı hükümler getirir. Hali hazırda, kullanmakta olduğunuz yapı, kanunun öngördüğü standartlara uygun değilse, kanun nezdinde uygunsuz yapı olarak kabul edilir. Bu yapıların, Ataşehir Mantolama Firmaları tarafından ivediyetle kanunda öngörülen standartlara kavuşturulmaları gerekir. Biz Kale Yapı olarak, sadece kanunun öngördüğü standartlar noktasında değil, çok daha ilerisinde standartları sizlere sunuyor, yüksek oranda tasarruf ederken, kanuni yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi sağlıyoruz.

Yalıtım İpuçları

Enerji verimliliği yasası, yapıların yalıtılması için tek bir yöntemi işaret etmez. Ancak, enerji verimliliği noktasında sabit bir değer öngörülür. Teknik analizlerde yapının yönetmelikte belirlenen sabitlere ulaşmış olması beklenir. Enerji Kimlik belgesi ismi verilen belge, yapılan teknik analizin bir raporudur. Bu raporda yapı A’dan F’ye kadar farklı derecelerde değerlendirilir. Kanuna göre C ve daha düşük enerji değerine sahip yapılar geçer not alamazlar.

Yani, yapılacak analizler kağıt üzerinde olmayacak ve gerçek analizlere dayandırılacaktır. Bu nedenle uygulamaların nitelikli firmalar tarafından yapılması gerekir. Ataşehir Mantolama Firmaları bu nedenle doğru seçilmeli ve uygulamanın esasları detaylı biçimde planlanmalıdır. Yapı sürecinde farklı materyaller kullanılarak, farklı sonuçlara ulaşmak mümkündür. Bunun için, firmanın kullanacağı materyalin kalitesi de analiz edilmelidir. Kanun asgari standartları işaret ediyor olsa da, pratikte kullanılacak malzemenin en nitelikli malzeme olması zorunluluk arz eder.

Biz, tüm projelerimizde, en nitelikli malzemelerle işlem yapıyoruz. Sahip olduğumuz işçilik deneyimi sayesinde yüksek kalite seviyesine kolayca ulaşabiliyor ve işlemlerimiz için 10 yıl garantiyi gönül rahatlığıyla verebiliyoruz. Siz de nitelikli çözümlere ulaşmak isterseniz bizi hemen arayın. Ücretsiz keşif ile ihtiyaçlarınızı tespit ederek, hemen uygulamaya başlayalım.

Yalıtım Neden Zorunlu tutuluyor?

Mantolama kışın sıcak ısıyı yazın ise serin havayı ortama hapsederek ısı tasarrufu oluşturmanıza yardımcı olur. Yapılan mantolama sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak daha az fatura ödemeniz mümkün oluyor. Bildiğiniz gibi ısınmak için sarf ettiğimizi enerji türlerinin hiç birisini ülkemiz içerisinden temin etmiyoruz. Ulusal ekonomimize ciddi bir yük olması bakımından enerji verimliliği standartları zorunluluk arz ediyor. Devlet tarafından yapılan analizlere göre tüm ülkede ısı tasarrufu elde edilmeye başlanması ile ısınmak için kullanılan enerji miktarı %50’den fazla azalacak ve bu durum cari açığımızın hatırı sayılır biçimde azalmasını sağlayacak. Bu nedenle kamu yararı gözetilerek çıkarılan kanun, tüm ulus için büyük önem arz ediyor.

Ayrıca ısı değişimleri nedeniyle ortaya çıkması muhtemel konfor kayıpları da Ataşehir Mantolama Firmaları tarafından yapılacak uygulamalarla ortadan kaldırılıyor. Evinizin her noktasında eşit sıcaklığa sahip olabiliyor, bu imkandan sadece kış aylarında ısınmak için değil, yazın serinlemek için de faydalanabiliyorsunuz.