Arnavutköy içerisinde yaşayan kişiler için Arnavutköy Mantolama Firmaları bulunuyor. Kişiler İzopa, Çevre Perekast, MGZ cephe sistemleri, NET yapı mantolama gibi firmaları tercih edebilir. Bu firmalar hem esnaf hem de kurumsal şekilde kişilerin karşısına çıkabilir. Mantolama yaptırmak oldukça önemli bir işlemdir. Kişilerin yaşamış olduğu binalar, İş yerleri, depolar ya da garajlar mantolama ile daha kaliteli hale getirilmelidir. Mantolama sayesinde de ortamdaki ısı dengesi maksimum oranda sağlanır. Kişiler yazları terlemez kışları ise üşümez. Bu sayede enerji tasarrufu ve dengesi de sağlanmış olur. Arnavutköy de bu hizmeti almak ise oldukça kolaydır. Mantolama da kullanılan maddeler ise ortama ve fiyata göre farklılık gösteriyor.

Mantolama Uygulama Aşamaları Nedir?

Binalarda ısı yalıtımı amacıyla yapıla mantolama uygulamasında tüm işlemler belirli bir sıraya göre yapılır. İşlemlerin bu sıraya uygun yapılmaması uygulamanın kalitesini düşürür, risk teşkil eder, ısı yalıtımından beklenen verimin alınmanı engeller.
Mantolama yapılırken firma seçiminden uygulama aşamalarına kadar bütün süreçler yeterli özen ve dikkat gösterilerek yönetilmeli, profesyonellik ön planda tutulmalıdır. Mantolama firması ve ısı yalıtım levhası ile diğer yalıtım malzemeleri belirlenip tedarik edildikten sonra mantolamaya başlanabilir. Mantolamada işlemler şu sıra izlenerek yapılır:

 • Yüzey hazırlık
 • Isı yalıtım levhaları yapıştırma
 • Isı yalıtım levhaları dübelleme
 • Köşe profili uygulama
 • İlk kat sıva uygulama
 • Donatı filesi uygulama
 • İkinci kat sıva uygulama
 • Astar uygulama
 • Dekoratif sıva uygulama
 • Son kat boya uygulama

Mantolamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mantolama baştan sona profesyonellik gerektiren önemli bir yapı uygulamasıdır. Amaç her ne kadar ısı yalıtımı olsa da binanın dış etkenlerden korunması da mantolamanın amaçları arasında yer alır. Uzun ömürlü bir uygulama olması nedeniyle uygulamada kullanılan malzemeler kadar işçilik de mantolamanın ömrünü uzatan önemli bir etkendir. Eski binaların görünümünü değiştiren mantolama uygulaması ile binaların yaşını sabitleme, daha estetik ve güzel görünmelerini sağlamak mümkündür. Mantolama yapılırken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında firma seçimi gelir. Mantolama yaptıracakların şu hususlara dikkat etmesi gerekir:

 • Firma seçilirken profesyonel olarak mantolama alanında hizmet veren yapı firmaları tercih edilmelidir.
 • Bina ihtiyaçları ve özellikleri dikkate alınarak ısı yalıtım levhası seçilmelidir.
 • Firmanın malî yapısı maliyetli bir uygulama olan mantolamanın altından kalkacak düzeyde olmalıdır.
 • Firma ile bina yönetimi arasında mutlaka sözleşme imzalanmalı, mantolama teknik şartnamesi hazırlanmalıdır.
 • Isı yalıtım levha seçiminde uluslararası standartlar göz önünde bulundurulmalı, standartların altındaki malzemeler kullanılmamalıdır.
 • Mantolama yapılırken mantolama aşamaları takip edilmeli, her işlem birbirini takip edecek şekilde sıra ile uygulanmalıdır.

Mantolamada Sık Yapılan Hatalar Nelerdir?

Mantolamada sık yapılan hataların başında yanlış firma seçimi gelmektedir. Arnavutköy mantolama firmaları arasında mali açıdan ve hizmet kalitesi açısından bu işi layıkıyla yapan firmalar tercih edilmelidir. Mantolamada yapılan hatalardan birisi de mantolama aşamalarını takip etmeden gelişigüzel çalışmaktır. Bir diğer hata ise profesyonellikten uzak çalışmak, işçi güvenliğini sağlamayan firmalara iş vermek, yüzey temizliği yapılmadan mantolama yapmak, standartlara uygun olmayan ısı yalıtım levhası ve yalıtım malzemeleri kullanmak mantolama hataları arasında yer alır.

Arnavutköy’de Mantolama Yapanlar

Arnavutköy Mantolama Firmaları; kurumsal yapılar olabilirken, kimi merdiven altı işletmeler ve şahışların da bu sektörde faaliyet gösterdikleri bilinir. Açıkçası yalıtım sektöründe küçük firmaların iş yapabilmeleri mümkündür. Ancak, küçük de olsalar belli niteliklere sahip olmaları gereklidir. Örneğin, yeterince personeli olmayan kişi ve firmalar uygunsuz uygulamalar yapabilir ve uzun vadeli ihtiyaçlarınız için verimli olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, uygulamalarınızı yaptırmadan önce mümkün olduğunca detaylı inceleme yapmalı ve işi teslim edeceğiniz firmanın yeterliliğini sorgulamalısınız. Referansları bulunmayan firmalar elbette olumsuz görülemez. Elbette firmalara referans edinmeye bir yerden başlamak durumundadır. Ancak kötü referansları olan firmalara iş teslim etmek bile bile lades çekmekle aynı anlama gelecektir. Garantili hizmet veren firmaların listesini görmek için google.com.tr üzerinde örneğin; “Arnavutköy Mantolama Firmaları” aramasını yapmalı ve karşınıza çıkan sonuçları detaylı olarak irdelemelisiniz.

Garantili Uygulamalar

Garanti, pek çok sektörde söz konusu olan bir işlem olsa da, inşaat sektöründe çoğunlukla söz konusu değildir. Biz Kale Yapı olarak; Arnavutköy Mantolama Firmaları içerisindeki önemli yerimizi; nitelikli, garantili ve sigortalı uygulamalarımıza borçluyuz. Yüzlerce mutlu müşterimize yılın her döneminde garanti desteği veriyoruz ki, zaten uygulamalarımızın pek çoğunda buna ihtiyaç olmuyor. İmalat hatalarından kaynaklanan kusurların ücretsiz giderilmesi anlamına gelen garantiyi biz gönül rahatlığıyla size veriyoruz. Zira bizim uygulamalarımızda hiç bir sorun çıkmıyor. Bunun yanı sıra olası beklenmeyen durumlar için de size sigorta desteği vererek güvence sunuyoruz. Tüm bunların yanında, Enerji kimlik belgenizi de işlemlere dahil ediyor ve işlemin sonucunu da garanti altına alıyoruz.