Yapıların yalıtımı meselesi son zamanlarda tüm ülkenin gündeminde. Öyle ki, kanunun zorunlu kıldığı yalıtım özelliklerinin sağlanması artık bir yasal zorunluluk durumunda. Bunun için tüm yapı sahiplerinin kanunda öngörülen niteliklere sahip yalıtımı yaptırmaları gerekiyor. Elbette bunu herhangi birisi ile değil, Adalar Mantolama Firmaları ile yapmanız gerekir. İster müstakil bir yapı, ister apartman söz konusu olsun, yapınızı kanuna uygun hale getirmek durumundasınız. Biz Kale Yapı Yalıtım olarak size bu noktada en nitelikli çözümleri sunuyoruz.

Kanuni Yükümlülüğünüz Nedir?

Yapıların enerji performansı yönetmeliği, bağlı bulunduğu enerji verimliliği yasası doğrultusunda yapıların enerji verimliliğini A’dan F’ye kadar sınıflandırır. Verimli olarak tanımlanan yapıların en az C notunu alması gerekir. Elbette bunun için; Adalar Mantolama Firmaları tarafından gerçekleştirilecek uygulamalara ihtiyaç olacaktır. Yapıların dış cephesinden ısı yalıtımı uygulamalarına tabi tutulması işlemi ile ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun hale getirilmeleri mümkündür. Mantolama işlemlerinin yapılmasının asıl amacı binaların daha sağlıklı şekilde yaşamasıdır. Adalar Mantolama Firmaları olması oldukça önemlidir. Çünkü adaların hava şartları nedeniyle binalar erken yaşlanabilir, mevsimsel sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle de binalarda ısı yalıtımı, görsellik açısından mantolamalar yapılıyor. Binada içten veya dıştan bu mantolama işlemi yapılabilir. Isı kaybının yaşanması engellenir. Yazları serin, kışları sıcak olması mantolama sayesinde sağlanır. Çatılara, binaların dış cephelerine, depolara ya da garajlara yapılabilecek uygulamalardır. Mantolama sayesinde enerji korunması elbette sağlanır. Bunun yanı sıra fiyat konusunda da kişiler oldukça çok kar ederler. Adalar’da mantolama hizmeti almak isteyenler kurumsal ve esnaf olarak yaklaşık 9 firmadan mantolama hizmeti alabilir. Görsellik açısından da önemlidir.

Mantolamanın Faydaları

Mantolamanın en önemli faydası ısı köprülerini engellemesidir. Isı köprüleri, ısını geçişini hızlandıran alanlardır. Binalarda en fazla ısı kaybı yaşanan yerlerin başında dış cephe duvarları gelmektedir. Kolan, kiriş, pencere ve kapı kenarları ile dış cephe duvarlarda oluşan ısı köprüleri ısının hızlı bir şekilde yer değiştirmesine neden olur. Mantolama yapılması bu geçişlerin önüne geçer. Mantolama enerjinin verimli kullanılması açısından önemli bir uygulamadır. Yapılarda enerjinin verimli kullanılması başta enerji tasarrufu olmak üzere dış ortama salınan atık gaz miktarında azalmasıyla sonuçlanır. Yani mantolama sadece enerji tasarrufu sağlamaz aynı zamanda karbondioksit salınımını düşürür ve çevreyi korur. Kışın ısı kayıplarını yazın ise ısı kazançlarını önleyen bir uygulamadır. Kışın ısınmak için yazınsa serinlemek için harcanan enerji miktarını azaltır, elektrik ve doğal gaz faturalarında yüzde 50 oranında azalma sağlar. Yoğuşmaya bağlı olarak ortaya çıkan nem, küf, yosunlaşma problemlerini ortadan kaldırır. İki farklı ısıya sahip alanlar arasında ısı geçirgenliğine bağlı olarak ortaya çıkan buharlaşmanın neden olduğu küf ve mantar oluşumu yalıtımlı binalarda yalıtımsız binalara göre yok denecek kadar azdır. Mantolama binanın yaşını sabitleyen bir uygulamadır. Eski görünümü nedeniyle ekonomik değer kaybetmeye başlayan binalara değer kazandırır, daha güzel ve estetik görünmelerini sağlayarak kiralama ve satış işlemlerini hızlandırır. Mekanlarda ortaya çıkan farklı sıcaklıkları ortadan kaldırarak konutlarda tüm odaların eşit şekilde ısınmasını ve yaşam alanlarının daha konforlu hale gelmesini sağlar.

Mantolamada Kale Yapı Yalıtım Farkı

Adalar mantolama firmaları arasında üstün hizmet kalitesiyle ön plana çıkan Kale Yapı Yalıtım, profesyonel mühendis kadrosu ile her binanın kendine has özelliklerini dikkate alarak projelendirme yapar. Kale Yapı Yalıtım tarafından yapılan Adalar mantolama örnekleri de göstermektedir ki yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile hizmet vermektedir. Kale Yapı Yalıtım mantolama sürecini büyük bir profesyonellikle yönetir ve uygulamanın başından sonuna kadar uygulamanın performansını etkileyen olumlu adımları atar. Ön incelemeden malzeme seçimine, saha güvenliğinden işçi güvenliğine, malzemelerin ekonomik kullanılmasından mantolama sözleşmesi imzalamaya kadar tüm süreci ciddiyetle yöneten Kale Yapı Yalıtım, Adalar mantolama firmaları arasında hizmet kalitesiyle ön plana çıkmaktadır.

Ücretsiz Keşif İsteyin

Adalar Mantolama Firmaları, genellikle sabit fiyatlandırma yaparak standart bir tarifeyi öngörürler. Ancak, biz sizin için bundan ziyade ihtiyacınız olan sınıflandırmayı yaparak, öncelikle nasıl bir projelendirme yapılabileceğine karar veriyor ve en uygun fiyatı ortaya çıkarıyoruz. Bu sayede aşırı maliyetlere katlanmak zorunda kalmadığınız gibi, ucuz olması için niteliği düşürülen işlemler nedeniyle mağdur olmanız da engelleniyor. Bizden dilediğiniz zaman ücretsiz keşif randevusu alabilirsiniz. Haftanın her günü iletişim formlarımızdan bize ulaşabilir veya mesai günleri ve saatlerinde bizi arayabilirsiniz.