Dış cephe boya uygulamaları, bir yapının hem estetik bir görünüme sahip olması hem de uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Bu bağlamda, birçok markanın dış cephe boyası üretip satışa sunduğunu, aynı zamanda sürekli olarak yeni nesil boyalar üzerinde çalıştığını görebiliriz. Bir dış cephe boya için birçok farklı parametre bulunmaktadır. Boyanın uzun ömürlü olması, içeriğinde insan ve hayvan sağlığı veya çevre için herhangi zararlı bir madde bulunmaması, kolay uygulanabilir olması, hiçbir şekilde kabarma, dökülme, çatlama vs yapmaması; ayrıca fiyatının uygun olması, müşteriler için en önemli kriterlerden biridir. Bütün bu gereklilikleri ve daha da fazlasını karşılayan Filli Boya, bu sebeple piyasadaki en fazla tercih edilen boya markalarından biri olmuştur.

Dış Cephe Boya Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Filli Boya dış cephe boya fiyatları, dış cephe boya uygulaması ihtiyacı olan herkes için en kritik konulardan biri olmaktadır. Yapının veya spesifik yapı uygulamasının hem kısa hem de uzun vadedeki maliyeti açısından boya fiyatları elbette ki çok önemlidir. Fakat, Filli Boya dış cephe boya fiyatları hakkında araştırma yaparken, boya uygulamasının yarattı diğer maliyetleri de göz önüne almak gerekir. Örneğin, eğer boya içeriğinde insanların sağlığı için zararlı maddeler yer alıyorsa veya boya kalitesiz olup kısa süre içerisinde dökülecek veya rengi solacaksa, boyanın yarattı maliyet ilerleyen zamanlarda daha yüksek olacaktır. Bu nedenle, Filli Boya dış cephe boya fiyatları ile ilgili yapılan araştırmalar ve alınan fiyat tekliflerinde şu konulara mutlaka dikkat edilmelidir:

  • Yapının yer aldığı konumda yıllık sıcaklık değişimleri nasıldır? Havanın çok sıcak veya soğuk, çok nemli ve kuru olması dış cephe boyanın ömrü açısından en kritik konuların başında gelmektedir. Ayrıca, boyanın ıslanmaya karşı da dirençli olması gerekmektedir. Eğer, yapının bulunduğu konum çok fazla yağış alıyorsa, boyanın su ve neme karşı dayanıklı olması, Filli Boya dış cephe boya fiyatları ‘ndan daha önemli olmaktadır.
  • Filli boyanın da birbirinden farklı özelliklere sahip boya çeşitleri bulunmaktadır. Bu sebeple, Filli Boya dış cephe boya fiyatları da kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. Boyanın silikon esaslı veya silikon katkılı olması, su iticilik özelliğine sahip olması, mat veya parlak olması, düz veya tekstürlü olması vb gibi parametreler, Filli Boya dış cephe boya fiyatları ‘na doğrudan etki etmektedir.
  • Filli Boya dış cephe boya fiyatları konusunda yapılan çalışmalarda, boyanın uygulunacağı yüzeyin özellikleri de dikkate alınmalıdır. Zira, yüzeyin sıva, beton, betopan, MDF, tarak mozaik vs olması boyanın özelliklerine doğrudan etki etmekte; bu da fiyatları değiştirmektedir.
  • Filli Boya dış cephe boya fiyatları ‘nın yanı sıra, boya uygulamalarında kullanılacak diğer malzeme ve ekipmanlar da önem taşımaktadır. Macun ve astarlar, yüzey koruyucular vs gibi boya uygulaması ve boyanun uzun ömürlü olmasında önemli olan malzemeler de toplam dış cephe boya fiyatlarına doğrudan etki etmektedir.

Filli Boya dış cephe boya fiyatları, yukarıda listelenen kriterlere ve boya miktarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Eğer bir yapının sadece bir iki yüzeyine boya uygulaması yapılacaksa, bu durumda Filli Boya dış cephe boya fiyatları konusunda sadece kaliteyi esas alarak bir fiyat araştırması yapabilirsiniz. Fakat, örneğin bir site içerisinde çok sayıda blok için dış cephe boya uygulamasu gerekliyse bu durumda, optimum fiyat / performans oranına sahip bir boya seçmeniz tavsiye edilmektedir. Her durumda, Filli Boya dış cephe boya fiyatları konusunda size en uygun fiyat tekliflerini yapan ve uygulama konusunda da destek olan firmalar ile çalışmanızda fayda vardır.

Dış Cephe Boyamada Neden Filli Boya Tercih Etmelisiniz?

Yaşam alanlarınızın temiz ve bakımlı görünmesi yaşam kalitenizi yükseltir.  İster kapalı yaşam alanlarında ister binaların dış yüzeyinde olsun canlı, göz alıcı ve estetik bir görünüm yaratan boyaların tercih edilmesi yaşam standartlarınızı yükseltir, günlük kaygı ve streslerden uzaklaşmanızı sağlar. Filli Boya bir dünya markası olarak boya sektörünün en güzel renklerini ve en kaliteli ürünlerini üreterek bu bağlamda insanlara daha kaliteli bir yaşam alanı yaratma fırsatı sunuyor. İç ve dış mekan boyaları ile yüzeyleri kusursuz bir güzelliğe kavuşturan Filli Boya ürünleri sağlıklı, kaliteli ve ekonomiktir.

Üretim aşamasından tüketiciye ulaşıncaya kadar  her aşamada gerekli kontrollerden geçen, kimyagerlerce insan sağlığını tehdit eden kimyasallar içermediği test edilen Filli Boya dış cephe boyalarını kullanarak hem kendi sağlığınızı hem de başka insanların sağlığını hem de çevreyi korumuş olursunuz. Su iticilik özelliği bulunan Filli Boya dış cephe boya çeşitleri aynı zamanda maksimum nefes alma özelliğine sahiptir. Filli Boya dış cephe yüzey koruyucuları, dış cephe macun ve astarlar ile birlikte kullanılan Filli Boya dış cephe boyaları UV ışınlarından etkilenmez, zamanla solma yapmaz. Uzun yıllar ilk günkü kaldığı için bakım ve onarım gerektirmeden yıllarca kullanılabilir, bu bağlamda ekonomiktir.

Filli Boya Dış Cephe Boya Çeşitleri ve Fiyatları

Filli Boya kalitesiyle piyasa sürülmüş olan ve dış cephe boya uygulamalarının tercih edilen ürünleri olan Filli Boya dış cephe boyaları ile yaşam alanlarınızın daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz. Aqusto silan, Aqusto sil, Aqusto Silan Anti Moss, Aqusto Acryl, Aqusto Acryl Silk, Betakril, Amphisilan+, Amphisilan, Amphisilan-W, Amphipolin, Amphipolin Mat gibi çeşitleri bulunan Filli Boya dış cephe boya fiyatları ürünün sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir.Tüm  Filli Boya dış cephe boyalarında genel olarak şu orta özellikler bulunmaktadır: su iticilik, nefes alma, fotokatalitik, yüksek renk ve parlaklık dayanımı, mantar, küf, yosun oluşumuna karşı direnç… Tüm bu özellikler Filli Boya dış cephe boya fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Hangi boyayı seçerseniz seçin yaşam alanlarınızın Filli Boya ile daha kaliteli ve şık görüneceğini unutmayın ve dış cephe boyada tercihinizi Filli Boya’dan yana ve Filli Boya dış cephe boya fiyatları hakkında en uygun fiyatı sunan firmalardan yana kullanın.