Yalıtım Bilgilendirme

Yalıtım hakkında bilmek istediğiniz her şeyi yalıtım bilgilendirme sayfamızda cevaplandırıyoruz. Isı, ses, su ve yangın yalıtımı ile ilgili bilgilere bu sayfadan ulaşabilirisiniz. Yalıtım, geçirgenliği düşük olan veya olmayan malzemeler kullanılarak, enerjinin akışının sınırlandırılması işlemidir. Maddeyi enerjiden, maddeyi maddeden, veya enerjiyi enerjiden ayırma işlemlerinin bütününe yalıtım denmektedir. Yalıtım bilgilendirme sayfamızda sizlere yalıtım unsurları ile ilgili genel bilgiler ileteceğiz.

Yalıtım Malzemeleri Neden Geçirgen Değildir?

Kimyasal olarak biçimlendirilmiş yalıtım malzemelerinin geçirgenliği madde iletim kanunları ile doğrudan ilişkilidir. Örneğin mineral yünler, (taş yünü, cam yünü vb.) enerjinin akışını katı materyal ile havayı kombine ederek engeller. Bu satıha giren enerji, burada yön kaybeder ve absorbe olur; yani geri döner veya emilir. Bunun pek çok nedeni olmakla birlikte birinci neden kullanılan materyalin özgül aşırlığı ve yoğunluğudur. Örneğin taş yünü, bildiğimiz kayalardan elde edilen bir yalıtım malzemesidir ve taşların sahip olduğu mukavemete sahiptir. Bununla birlikte aynı ağırlıkta değildir ve enerjiyi içinde hapsetmek yerine geri yansıtır.

Yani, soğuk bir taş duvar mümkünken, soğuk bir taş yünü levha olası değildir. Tabii buna yakın etkiye sahip, Poliüretan, Polistren, Fenol materyaller ve plastik, kauçuk yalıtım malzemeleri de söz konusudur. Maliyetleri bakımından en verimli ısı yalıtımı ürünleri köpükler olurken, ses yalıtımında taş yünü, su yalıtımında ve elektrik yalıtımında ise sentetik ve plastikler kullanılmaktadır. Yalıtım Bilgilendirme kısmımızda elbette bu maddelerin detaylarına girmemizin çok bir anlamı yoktur, bütünüyle teknik olan bu materyalin kodları ve sınıfları bulunmakta olup, uzman olmayan kişiler için hazırlanan yalıtım bilgilendirme yazımızda buna gerek duymuyoruz.

Yalıtım Neden Gereklidir?

Her yalıtım türünün kendine has gereklilikler nedeniyle ortaya çıkmış olduğunu söylemek doğru olacaktır. Örneğin Su yalıtımı, kaçınılmaz bir yalıtım türüdür bu fonksiyonu sağlamazsanız yaşam alanınızda su problemleri yaşarsınız. Aynı şekilde elektrik yalıtımı da hayati derecede önemli bir unsurdur, ki bu zaten haricen yapılan bir uygulama olmadığından ve elektrikli cihazlar kendiliğinden yalıtımlı olduğundan özel olarak buna değinmeye gerek yoktur. Yalıtım bilgilendirme yazımızda bir daha çok, ısı, ses, su ve yangın yalıtımı konularını ele alıyoruz.

Yalıtım bilgilendirme konusuna su yatlımı gerekliliği ile giriş yapmıştık. Bu doğrudan hayatımı etkileyen bir sorun olduğundan, su yalıtımı ile ilgili hiçbir detayı çoğu zaman es geçmeyiz. Lakin yalıtım bilgilendirme iççin başvurmanıza neden olan kanuni zorunluluklara kadar, Isı yalıtımı ülkemizin yapı sektöründe dikkat çeken unsurlar arasında yer almamakta idi, yani Türk inşaat sektörü yeni yeni ısı yalıtım konusunda bilinçlenmeye başladı. Tabii biz Kale Yapı Yalıtım olarak, yalıtım bilgilendirme yapma yetkinliği düzeyindeki sektör hakimiyetimizi uzun yıllardır sürdürdüğümüz sektör deneyimimize borçluyuz ve sektörün eski üyelerinden birisi olarak, uzun yıllardır fayda sağlıyoruz.

Bizce yalıtım bilgilendirme noktasında en önemli hususlardan birisi, keyfi olduğu düşünülen, ancak hiç de keyfi olmayan Isı yalıtımı meselesidir. Kaldı ki kamusal olarak da kanunla zorunlu hale getirilmiş olan ısı yalıtımı, artık cezai şartlar taşımaktadır. Mevcut Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında, yalıtım bilgilendirme yazımızı ve diğer yazılarımızı takip ederek, yükümlülüklerinizi öğrenebilir ve bizden dilediğiniz zaman destek talep edebilirsiniz.
Yalıtım bilgilendirme noktasında bizim en çok önemsediğimiz hususların başında tasarruf gelmektedir. Konforu da beraberinde getiriyor olması ile birlikte, kışın ısıtma, yazın ısıtma giderlerini ciddi miktarlarda düşürmekte olan ısı yalıtımı oldukça büyük öneme sahiptir ve her yapının bu ihtiyacı hızla karşılaması, hem kendi bütçelerinde ciddi bir rahatlamaya neden olacak, hem de ulusak ekonomimize ciddi bir katkı sağlayacaktır.

Yalıtım bilgilendirme yazımızın özeti, yalıtımın hayatın her alanında büyük faydalar sağladığını ifade etmektedir. Sitemizde yer alan diğer linklerde her yalıtım türü ile ilgili bilgiler veriyor ve sizleri aydınlatmaya çalışıyoruz. Yine de yalıtım bilgilendirme yazımızdan elde edemediğiniz hususlar hakkında bize soru sorabilir ve destek isteyebilirsiniz.

Yalıtım Fiyatları

Binaların ihtiyacı olan temel uygulamalar olan ve pek çok çeşidi bulunan yalıtım fiyatları ile ilgili detaylı bilgilere yer verdiğimiz ve açıklamalar yapalım. İhtiyacınız olan yalıtım tipine göre değişebilen yalıtım fiyatları ile ilgili tüm bildiklerinizi unutun. Akıl almaz ucuzluktaki uygulamalar veya çok pahalı uygulamalar arasında ne gibi bir fark vardır sorusunun sizi meşgul ettiğini biliyoruz. Ancak şu anda Kale Yapı Yalıtım ile karşı karşıyasınız ve size optimum yalıtım fiyatları sunabilecek belki de yegane kuruluş firmamızdır. Bu nedenle geleneksel anlayışla size yapılan teklifleri ve geçmişte yaptığınız harcamaları unutun. Biz size ihtiyacını olan miktarda ve nitelikte ürün kullanarak elde edilebilecek en iyi yalıtım fiyatları sunabilmek noktasında ileri düzeyde bir uzmanlığa sahibiz.

Yalıtım fiyatları elbette uygulama alanlarına ve yapıtımın niteliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Isı yalıtımı, Ses yalıtımı, Su yalıtımı ve yangın yalıtımı gibi çeşitli klasmanları bulunan izolasyon tekniklerinin çeşitlerinin yanı sıra vasıflarına göre de fiyatlarının değişiklik gösterdiğini söylemek mümkündür. Zira kullanılan materyalin de kendi içerisinde ciddi bir kalite farkı vardır ve doğal olarak buna bağlı yalıtım fiyatları değişiklik göstermektedir. Kale Yapı Yalıtım olarak tüm fiyat standartlarında hizmet verebilmekteyiz, ancak bizim benimsediğimiz yöntem optimum fiyat politikası olmaktadır. Sunduğumuz hizmetleri en yüksek seviyeye taşırken optimum maliyetleri benimser ve piyasa standartlarının altında yalıtım fiyatları ortaya koyabiliriz. Tabii bunu sağlayan firmamızın özelliklerini de göz ardı etmemek gerekir. Ciddi bir kapasiteyle çalışıyor olmamızdan ötürü materyalin satın alım maliyetlerini de en alt noktada tutabilmekteyiz, gelişmiş ekipmanlarımız ve deneyimli kadromuzun kayıpsız işçiliği sayesinde de maliyetleri azaltabildiğimizi belirtmemiz gerekir.

Fiyat-Performans

Sektörde çok farklı kalite sınıflarında yalıtım materyali olduğundan ve bunların yalıtım fiyatları üzerinde ciddi etkileri olduğundan söz etmiştik. Elbette en kaliteli ürün en başarılı olanıdır demek mümkündür. Lakin, sektör hakimiyeti bulunanlar bazı materyallerin en az en pahalı malzeme kadar etkili olduğunu ve yalıtım fiyatları üzerinde ciddi bir düşürücü etkiye sahip olduklarını da bilirler. Biz hizmetlerimiz dahilinde bu mukayeseyi en iyi biçimde yapabilir ve fiyat-performans mukayesesinde en uygun seviyeyi hedefleriz. Bu noktada malzeme stoğuna olan hakimiyetimiz ve deneyimlerimiz etkili olmaktadır. Müşterilerimize en uygun yalıtım fiyatları seviyesini sunabilir ve uzun vadeli avantaj sağlarız.

Yalıtım Türleri

Yalıtım dendiğinde pek çoğumuzun aklına ısı ve su yalıtımı geliyor olsa da Ses, yangın, radyasyon, ve ışık yalıtımı gibi alt dallar da mevcuttur. Bu noktada ihtiyaca uygun projelendirme yapılması yalıtım fiyatları bakımından doğru seviyenin yakalanmasına da fayda sağlayacağından firmamız tüm işlemlerinde mükemmel projelendirme ilkelerinden faydalanmaktadır. Elbette uygulamanın mükemmelliği de yalıtım fiyatları üzerinde etkili olmaktadır ve biz bu konuda oldukça iddialıyız. Yalıtım uzmanı olan Kale yapı Yalıtım tüm yalıtım ihtiyaçları için mükemmel çözümler üretebilir.
Çatılarınızın yangın, ısı, ses ve radyasyon yalıtımlarını gerçekleştirebilir veya binanıza mantolama yapabiliriz. Bunun yanında spesifik ses yalıtımı uygulamaları da yapabilir ürettiğinizi sesi kısıtlayabilir veya dışarıdan içeriye girmekte olan zararlı ses unsurlarını yok edebiliriz. Tüm bu uygulamalarımızda yalıtım fiyatları bakımından en uygun seviyeyi de elbette sizler için üretiriz.

Türü, niteliği ve boyutu fark etmeksizin tüm yalıtım işlemlerinizde en uygun yalıtım fiyatları seviyesini elde etmek için bizimle irtibata geçiniz. Uzun vadede ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılayacak yalıtım uygulamalarımızı sizlere sunabiliriz. Firmamızın sizlere sunacağı hizmet sınıfının en nitelikli olmasının yanı sıra değindiğimiz gibi ihtiyacınızın tam karşılığı olan materyallerle üretilecek ve optimum yalıtım fiyatları sizler için oluşturulacaktır. Bizim uygulamalarımızdan yeterli verimin alınamama ihtimali yoktur, zira bir tüm uygulamalarımızda bilimsel yöntemler kullanır ve uygulamanın her aşamasını hassasiyetle takip ederiz.

WhatsApp chat