Endüstri bölgelerinde yalnızca konut tipi yapıların yalıtımı değil, fabrika, depo ve imalathane gibi tesislerin de yalıtım ihtiyaçları söz konusudur. Tuzla Türkiye’ni en büyük sanayi alanlarından birisidir ve bu nedenle ciddi bir nüfusun da konut ihtiyacı bölgede karşılanır. Tuzla Mantolama Firmaları bu kapsamda ortaya çıkacak, konut tipi ve endüstriyel yalıtım ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Biz Kale Yapı Yalıtım olarak, sizlere ihtiyaçlarınızı en nitelikli biçimde karşılamak için mümkün olan en kapsamlı enstrümanları kullanıyor ve sizlere mükemmel çözümleri sunuyoruz. İstanbul’un her noktasında gerçekleştirdiğimiz çok sayıda projemiz, sizin için gerçekleştireceğimiz uygulamaların teminatıdır. Kaldı ki, firmamız, mantolama uygulamalarına 10 yıl garanti vermekte, 2 yıl sigorta yapmakta ve enerji kimlik belgesini ücretsiz sunmaktadır.

Isı Yalıtımı Nedir

Isı yalıtımı, mevcut binalarda ortaya çıkan ısı kayıpları ve kazançlarını önlemek için yapılan izolasyon uygulamasıdır. Farklı sıcaklık değerlerine sahip iki ortam arasında, sıcak ortamdan soğuk ortama doğru ısı geçişi söz konusudur. Isı yalıtımı bu geçişleri engellemek için yapılan bir dizi işlemi kapsar ve uygulama yapılan alana göre isimlendirilen çeşitleri vardır. Tesisat ısı yalıtımı, dış cephe ısı yalıtımı, çatı ısı yalıtımı, zemin ısı yalıtımı gibi. Isı yalıtımında amaç ısı köprülerini engellemek ve ısı geçişini en alt düzeye indirmektir.
Dış cephe duvarlarda yapılan ısı yalıtım türü genel olarak mantolama olarak da bilinir. Mantolama uygulaması ile binaların dış cephelerinde ortaya çıkan ısı köprüleri engellenmiş olur ve yazın ısı kazançları kışın ısı kayıpları önemli ölçüde azaltılmış olur. Mantolama uygulaması son yıllarda hayli yaygınlaşmış, Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında yeni binalarda zorunlu hale gelmiştir. Eski yapılarda ise mantolama bir ihtiyaçtır. Zira mantolama ısı yalıtımı yanında binaya kazandırdığı estetik görünüm açısından da eski binalar için zarurîdir.

Isı Yalıtım Çeşitleri

Isı yalıtım uygulaması yapıldığı alana göre farkı isimler alır. Temelde amaç ısı kayıplarını ya da kazançları önlemektir. Akla gelebilecek her yerde ısı yalıtımı yapılabilir. Dış yüzeylerde, tesisatlarda, zeminlerde, çatılarda, garajlarda, soğuk hava depolarında, depolarda ve daha pek çok yerde ısı yalıtımına ihtiyaç duyulur. Genel olarak ısı yalıtım çeşitleri şu başlıklar altında incelenir:

 • Döşemelerde ısı yalıtımı
 • Tavanda ısı yalıtımı
 • Dış cephelerde ısı yalıtımı
 • Tesisatlarda ısı yalıtımı
 • Pencerelerde ısı yalıtımı

Mantolama Nedir

Mantolama, en basit anlatımla binaya ısı yalıtım levhalarından ve diğer yapı elemanlarından oluşan manto giydirmektir. Mantolamada kullanılan malzemeler uluslararası standartları taşıyan ısı yalıtım malzemeleri olmak zorundadır. Tuzla mantolama firmaları arasında önemli bir yere sahip olan Kale Yapı Yalıtım başaralı mantolama ve ısı yalıtım uygulamalarıyla sektörde ön plana çıkmaktadır. Mantolama firması seçimi en az ısı yalıtım malzeme seçimi kadar önemlidir. Zira mantolamadan beklenen performansın elde edilmesi malzeme kadar mantolama firmasına da bağlıdır.

Mantolama Firması Seçimi Nasıl Olmalı?

Tuzla mantolama firmaları arasında seçim yapmak belki de hayatî bir önem taşır. Mantolama, maliyeti yüksek bir yapı uygulamasıdır. Bu uygulamada firma seçimi ciddiyetle ele alınması gereken konuların başında gelir. Firma seçiminde aşağıdaki konulara dikkat etmek, mantolamanın performansı ve kalitesi açısından önemlidir. Firma, ne kadar profesyonelse bahsedilen konularla ilgili problem yaşama oranı da o denli düşük olacaktır:

 • Mantolama firması nasıl bir referansa sahip? Mantolama firması, zengin ve başarılı bir referans sunabilmelidir. Çok sayıda referans sunmak yeterli değildir bu referansların başarılı olması ve müşteri memnuniyeti firma seçiminde dikkat edilmesi gereken şeylerin başında gelir.
 • Mantolama firması malî açıdan yeterli mi? Mantolama firması bu denli büyük maliyetli bir işin altından kalkacak ekonomiye sahip mi bu konuda ön araştırma yapılmalı, malî açıdan yetersiz firmalar öncelikli olarak elenmelidir. Birçok firma mantolama maliyetinin altından kalkamadığı için işi yarım bırakmaktadır. Tuzla mantolama firmaları arasında almış olduğu işi layığı ile yapan Kale Yapı Yalıtım ön plana çıkmaktadır.
 • Mantolama firması sözleşme imzalıyor mu? Mantolama sözleşmesi, bu işin nasıl yapılacağını, yüklenici firma ve işveren arasındaki karşılıklı sorumlulukları ortaya koyan resmi bir belgedir. Bu belge bir nevî yapılacak işin garantisidir. Sözleşmede belirtilen şartları sağlamayan firma yasalar önünde suçlu olacaktır.
 • Mantolama garanti süresi. Mantolama firması, piyasadaki garanti süresini ve daha fazlasını verebiliyor mu bu son derece önemlidir. Pek çok firma garanti sunmaktan kaçınmaktadır. Tuzla mantolama firmaları arasında en uzun garanti süresi Kale Yapı Yalıtım tarafından verilmektedir. 10 garanti süresi ile rekor kıran Kale Yapı Yalıtım, yaptığı işin arkasında duracak güvene sahiptir.
 • Mantolama firması sahada gerekli güvenlik önlemleri alıyor mu? İnşaat sahasında yeterli güvenlik önlemleri almamak can ve mal güvenliği açısından risk oluşturur. Firma hem işçi güvenliğini sağlamaya yönelik tedbirler almalı hem de konutların güvenliğini sağlamalıdır.
 • Montalama firması malzemeleri tasarruflu kullanıyor mu? Pek çok firma ısı yalıtım levhası, yapıştırma harcı, köşe profili, dübel, sıva harcı, file gibi mantolama malzemelerini sarf ederken korumamakta, ekstra malzeme masrafı çıkmasına neden olmaktadır. Firma seçiminde bu konu da dikkate alınmalıdır.

Nitelikli Firmalardan Nitelikli Çözümler

Isı yalıtımı için uygulanan iç veya dış cephe mantolama elektrikten tasarruf etmeyi ve yapını hızlı ısınmasını veya dışarıdaki fazla ısını yapıdaki ısıya etkisini düzenlemeye sağlar. Gelişmekte olan İstanbul, Tuzla ilçesinde yeni yapılan binalara veya eski binaları tadilat etmek isteyenler yalıtım işlemlerini uygun ve güvenilir bir firmanın yapmasını ister. Tuzla Mantolama Firmaları hem iç hem de dış cepheye uygulama yapabilmektedir. Dış cephe mantolama uygulaması olarak ile bilinen betopan ve kompozit uygulamalarının yanında ağırlıklı olarak strafor uygulaması yapmaktadır. Mantolama işi oldukça dikkat ve ciddiye isteyen bir iş olduğu için her mantolama işi yapan firma tercih edilmemelidir. İşinde profesyonel firmalar tercih edilmelidir ki problemsiz bir hizmet alınmış olsun.

Bizde Kalite Bedava

Biz Kale Yapı Yalıtım olarak, size standart çözümlerimiz içerisinde yüksek nitelikleri sunuyoruz. Tuzla Mantolama Firmaları içerisindeki önemli yerimizi de bu stratejimize borçluyuz. Bizde hizmet almak üzere başvurduğunuzda, size düşük ve yüksek kalite standartlarını değil, yüksek ve daha yüksek kalite standartlarını öneririz. Yapacağımız ücretsiz keşfin hemen ardından sizin için uygun projelendirmeyi yapar ve uygulamaya derhal başlarız. Hiç bir kusur olmayacak biçimde toplam kalite ilkeleri dahilinde sürecek işlemlerimizi mümkün olan en kısa süre içerisinde tamamlarız. Ödediğinizin tam karşılığını, hatta daha fazlasını elde edebilmek için bize hemen ulaşın. Sizin için kapsamlı çözümlerimizi sunuyor ve tasarrufa hizmeti satın alırken başlamanızı sağlıyoruz.