Jotun boya bir endüstriyel boya markası olup hem iç hem de dış cephe için kullanıma uygundur. Bir Norveç markası olan jotun,1960 yılında kurulmuş olup günümüze kadar önemli ölçüde yol almış olur endüstriyel boya sektöründe Uluslararası bir başarıya ulaşmıştır.bu nedenden dolayı en güçlü boya markası olarak da kabul edilmektedir. Dünya genelinde 45 fabrikası ile faaliyetlerini sürdürmekte olan jotun boya ülkemizde de fabrikaları bulunmaktadır.

Jotun Boya Ürünleri

Jotun boya markasının sektörde bu denli güçlü yapan belli başlı özellikler söz konusudur. Nitekim markanın temel amaçlarından birkaçını çevreye duyarlılık, güvenli kullanım, kolay uygulanabilirlik, dekoratif alanların oluşturulabilmesi, zorlu şartlara uyum sağlayabilmesi olarak sıralandırabilmemiz mümkündür.

Jotun boya uzun yılların deneyimine ve aynı zamanda önemli ar-ge çalışmaları neticesinde şu an dünya çapında 100’den fazla ülkeye satış yapmakta ve hem iç hem de dış cephe boyası olarak satışa sunulmaktadır. Olduğu kalite standartları sayesinde tüketici memnuniyeti o da bir marka anlayışı ön plandadır.

Jotun boya markasının farklı kılan belli başlı özellikleri ise aşağıdaki gibi sıralanabilir alabilmeniz mümkündür;

  • Özellikle de söz konusu dış cephe boyası ise jotun boya oldukça zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olması ile ön plana çıkar.
  • İç cephe söz konusu olduğunda ise jotun boyanın pek çok farklı seçeneği vardır. Örneğin çocuk odası için kirlenmeyen bir boya sizlere sunulur.
  • Amaç dekorasyon olduğunda da yine jotun boya beklentileri karşılamaktadır. Nitekim hem sağlıklı hem de kolay uygulanabilir olması gibi özellikleri sayesinde dekorasyonun önemli olduğu iç cephe çalışmalarında en iyi verimi elde etmenizi sağlar. Bu bağlamda yüzlerce farklı renk seçeneği olduğunu da belirtmek gerekir.

Jotun Dış Cephe Boya Özellikleri

Duvara hayat veren boyadır. Boya kalitesi duvarın kalitesini artırır. İnsanların yaşam kalitesini artıran şeylerden birisi de yaşanılan ortamda kullanılan dekorasyon malzemeleridir. Jotun dış cephe boya genelde binaları özelde insanların yaşam alanlarını güzelleştirir. Dış cephe boyalar renkleri, dokuları ve kaliteleri ile aynı zamanda yerleşim alanlarının daha güzel görünmesini sağlar. Uzun yıllardır endüstriyel boya markası olarak hizmet veren ve Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede önemli bir müşteri potansiyeline sahip olan Jotun Boya, kaliteli ürün yelpazesi ve zengin ürün skalası ile yaşam alanlarınızı güzelleştiriyor.

Dış cephe boya markası olarak Türkiye mantolama uygulamalarında da sıklıkla tercih edilen Jotun boyanın sahip olduğu ayırt edici özellikler markayı tercih edilir kılmaktadır. Jotun dış cephe boya ürünleri yüzeye çok iyi tutunur. Boyanın yüzeye iyi tutunması ve nüfuz etmesi kaliteli olduğunun göstergesidir. Binaları daha güzel ve estetik göstermek üzere formüle edilmiş olan Jotun Boya ürünlerinde bağlayıcı elementler yeterli miktarda bulunmaktadır ve bu özellik boyanın uzun yıllar ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Jotun boya ürünleri UV ışınlarına karşı yüksek dayanım gösterir. Mükemmel dış cephe koruması sunan Jotun boya duvarları 20 yıla kadar korur. Düşük kir tutma özelliği Jotun boyayı benzerlerinden farklı kılmaktadır. Jotun dış cephe boya uygulamaları ile binanızın yaşını sabitleyerek daha estetik ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Suya, neme ve alkaliye dayanımı yüksek olan ürünler, nem ve küf oluşumuna engel olur. Jotun boya, piyasada bulunan dış cephe boyalarına göre iki kat fazla ısı yalıtım özelliğine sahiptir.

Jotun İç Cephe Boya Özellikleri

Jotun boya, dış cephe ürünleri gibi iç cephe boya çeşitleriyle de mekanları güzelleştiriyor. Markanın iç cephe ürünleri yüksek kapatıcılık özelliğine sahiptir ve uygulamadan mükemmel sonuç alınmasını sağlar. Doğal ve mat dokusu ile dikkat çeken Jotun iç cephe boya çeşitleri silinebilir özelliğe sahiptir. Mükemmel renk deneyimi sunan marka, zengin renk skalası ile herkesi kendi tarzını yansıtan yaşam alanlarına sahip olmasını sağlar. Kolay uygulanan ve yüzeye mükemmel nüfuz eden Jotun iç cephe boyaları ile hayalinizdeki mükemmel dekorasyonu hayata geçirebilir, renklerin mükemmel uyumunu yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Jotun Boya Hakkında

1970 yılından beridir dünya çapında hizmet vermekte olup şimdiye kadar tamamlanır önemli projeler göz önünde bulundurulduğunda dünya çapındaki pek çok büyük beton ve metal yapıların boyanmasında jotun boya tercih edildiği gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu doğrultuda şirketin sektörde ne Derici lider bir konumda olduğunu daha net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Firmamız Jotun Boya bayii olarak, sizlere en nitelikli boya çözümlerini, malzeme ve uygulama boyutu ile sunmaktadır.