İzolasyon Firmaları

İzolasyon, günümüzde bazı binalarda neredeyse hiç yok denecek düzeydedir. Özellikle eski binalarda ısı ve tesisat izolasyonu ile ilgili sorunlar bulunmaktadır. Yaşanan tesisat sorunlarına yönelik hizmet veren izolasyon firmaları da bu noktada çözüm sağlamaktadır. Isı yalıtımı iyi olmayan bir binada doğalgaz faturasının yüksek gelmesi kaçınılmayacak bir durumdur. Bu nedenle dış cephe yalıtımı yaparken kesinlikle doğru malzeme kullanılmalı, titiz bir çalışma yapılmalıdır.

Türkiye çapında hizmet veren izolasyon firmaları, zaman zaman günü kurtarmak adına kısa süreli çözümler sağlamaktadır. Bu da kısa süre sonra ortaya çıkan su sızıntılarına ve ısınma problemlerine yol açmaktadır. Bütün bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla hizmet veren çeşitli firmalar bulunmaktadır.

Mantolama ve İzolasyon İlişkisi

Mantolama, izolasyon ile aynı manada kullanılmaz. Aslında batıda Insulation olarak tanımlanan kelime tüm yalıtım faaliyetlerini kapsıyor olsa da, ülkemizde bu anlamda kullanılmaz. Daha çok su yalıtımı anlamında kullanılan izolasyon kelimesi, bu nedenle mantolama ile aynı şey değildir. Ancak mantolama, nem yalıtımı anlamında oldukça faydalı bir yöntemdir. Hemen her yapıda meydana gelecek tüm rutubet sorunlarının büyük ölçüde üstesinden gelinmesini sağlayabilmektedir.

izolasyon firmaları

İzolasyon Firmaları ve Hizmetleri

İzolasyon hizmeti alacak olan kişiler, öncelikle kurumsal bir firma bulduğundan emin olmalıdır. İzolasyon firmaları tarafından verilen hizmetler arasında:

  • Çatı Aktarma
  • Teras İzolasyonu
  • Su Deposu İzolasyonu
  • Havuz İzolasyonu
  • Su İzolasyonu
  • Gizli Dere İzolasyonu

Çatılarda meydana gelen olukta su birikimi ya da sızıntı oluşumunu engellemek için gizli dere izolasyonu yapılmaktadır. Bunun dışında çatı kaynaklı sorunlarda çatının yenilenmesi ya da çatı aktarma işlemi yapılarak sorun çözülmektedir. Çatıdan içeri su sızması ya da tesisat içinde oluşan sızıntılar zamanla duvarlarda sarı lekeler oluşmasına yol açmaktadır. Kötü koku oluşumu ile birlikte oluşarak sağlık sorunları da kötü izolasyon nedeniyle ortaya çıkmaktadır. İzolasyon işlemleri için doğru firmayı seçmek ve iyi bir piyasa araştırması yapmak bu nedenle büyük önem taşımaktadır.

Kale Mantolama İzolasyon Hizmetleri

Kale Mantolama olarak biz, tüm yapıların her türlü izolasyon işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu noktada bizimle iletişime geçerek, ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanabilir, mükemmel çözümlere en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. İzolasyon Firmaları içerisinde hatırı sayılır bir yere sahip olan firmamız, en detaylı biçimde işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

izolasyon firmaları

Yapı İnşa Süreçlerinde İzolasyon Firmaları

Yapılar inşa edilirken, belli izolasyon fonksiyonlarının gerçekleşmiş olması gerekir. Bu nedenle hemen her yapıda izolasyon firmaları ayrıca hizmet verir. Müteahhit firmanın alt üstlenici devri olarak yaptırdığı izolasyon işlemlerinin üst seviyede niteliklere sahip olması bir özellik değil, zorunluluktur. Bu nedenle su yalıtımı ve temel izolasyon fonksiyonlarında bilhassa mantolama uygulamalarında en yüksek niteliği aramanızda fayda vardır. Aksi halde yalıtım tam anlamıyla beklenen sonuçları ortaya çıkarmaz ve düşük kaliteli ve hatta işlevsiz uygulamalar söz konusu olur.

Hemen Teklif İste
Hızlı Teklif Alın