İstanbul İzolasyon Firmaları

İstanbul İzolasyon Firmaları

İzolasyon binalarda sağlam olmadığı sürece bina içinde yaşamak neredeyse mümkün olmamaktadır. Bir binayı sadece inşa etmek yeterli olmamaktadır. Su sızıntısı olmaması için çatı izolasyonu, ısı kaybı olmaması için dış cephe izolasyonu gibi farklı çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca ses izolasyonu, su izolasyonu, gizli dere izolasyonu gibi farklı izolasyon çalışmaları bulunmaktadır. İstanbul İzolasyon firmaları bu birçok izolasyon işlemi için hizmet vermektedir.

Yapılacak firma seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır. İzolasyon malzemelerinin kalitesi, doğru malzeme kullanımı, profesyonel yaklaşım gibi konulara dikkat edilmelidir. İçerdeki ısıyı muhafaza etmek için duvarlara özel malzemeler konulmaktadır. Eğer su izolasyonu yapılacaksa su sızıntısını önlemek için sağlam tesisat döşemesi yapılmalıdır. Ardından tesisat üzerine su geçirmez malzeme ile kaplama yapılması önemlidir. İstanbul İzolasyon firmaları içinden havuz izolasyonu için seçim yapılacaksa firmanın sızıntı olmasını engelleyecek titiz bir çalışma yapmasına dikkat edilmelidir.

İzolasyon ve Mantolama

Mantolama ile izolasyon kelime anlamı olarak aynı olmadığı uygulama anlamında da aynı şeyi ifade etmez. Ancak, Kale yapı gibi bir çok mantolama firması, izolasyon işleri de yaparlar. Firmamız hem İstanbul İzolasyon Firmaları içerisinde hem de İstanbul Mantolama firmaları içerisinde yeri bulunan bir firmadır. Zaten uzmanlığımız da her iki alanda mevcuttur.

Nitelikli mantolama uygulamaları izolasyon uygulamaları olmadan düşünülemez. Mutlaka yapıların genel anlamda yalıtılmaları ve tüm dış etkenlerden uzaklaştırılmaları gereklidir. Bu noktada biz iki uygulamanın bir arada gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

İstanbul İzolasyon Firmaları

İzolasyon Nasıl yapılır?

İzolasyon, ihtiyacın yapının hangi kısmından kaynaklandığına göre farklılık gösteren bir uygulamadır. Çatı izolasyonu farklı, zemin ve bahçe izolasyonu farklı biçimlerde yapılır. Yapıların dış cephelerinin izolasyonu ise mantolama yapılmış ise doğal olarak sağlanır. Zira mantolama uygulamalarının son katlarında su bariyeri mevcuttur ki, bu bariyer aynı zamanda rutubeti de önler.

İstanbul İzolasyon Firmaları ve Kalite Farkı

Doğru izolasyon binalarda ve çeşitli yapılarda rahat bir yaşam alanı ve konfor sağlamaktadır. Zamandan tasarruf ve kaliteli zaman geçirmek amacıyla hizmet veren İstanbul İzolasyon firmaları her ilçede bulunmaktadır. Ancak önemli olan:

  • Firmanın iyi bir referansa sahip olması
  • İşini baştan sağma yapmaması
  • Sözleşmeli çalışması ve profesyonel olması
  • Firma kaynaklı hataları gidereceğine dair yazılı beyanatta bulunması gibi özelliklerdir.

Kurumsal bir firma tercih etmek yaptırılacak olan dış cephe kaplama ya da çatı izolasyonu için boşa para harcamanın önüne geçmektedir. Günü kurtarmak için kısa süreli işler yapan firmalar çoğunluktadır. Piyasa şartları araştırılmalı, doğru firma seçimi yapıldığından emin olunmalıdır.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by