Filli Boya Taş Yünü Fiyatları

Enerji maliyetlerinin yükselmesi her sektörde olduğu gibi yapı sektöründe de enerji tasarrufu yapan uygulamaları zorunlu hale getirmiştir. Bu uygulamaların başında da elbette ısı yalıtım ve mantolama çalışmaları gelmektedir. Bir yapı, ısı yalıtım uygulamaları sayesinde oldukça düşük enerji tüketen ve yıllık bazda çok ciddi bir enerji tasarrufu potansiyeli olan bir yapıya dönüştürülebilmektedir. Isı yalıtımı denilince de akla ilk gelen markalardan biri de elbette Filli Boya olmaktadır. Yaptığı çalışmalar ve piyasaya sunduğu ürün ve hizmetler ile yapı sektörüne adeta yön veren Filli Boya’nın birbirinden farklı ısı yalıtımı çözümleri bulunmaktadır.

Filli Boya’nın ısı yalıtımı ürünleri arasında en fazla ilgi gören ürünlerden biri de taşyünü esaslı çözümleridir. Taş yününden imal edilen ısı yalıtım levhaları, yapılarda %80’e varan enerji tasarrufu yapabilmektedir. Filli Boya taş yünü fiyatları da fiyat / performas oranı bakımından en optimum çözümleri sunmaktadır.

Filli Boya taş yünü fiyatları hakkında araştırma yaparken şu kriterleri de göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

  • Filli boya taş yünü ısı yalıtım ürünleri, çok düşük ısı iletkenlik değerleri ile yapılarda ısı kayıplarını en aza indirerek çok yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayabilmektedir.
  • Yapısı itibariyle uygulandığı yerde çok etkili bir ses yalıtımı da sağlayabilmektedir.
  • Filli Boya taş yünü fiyatları konusunda yapılan araştırmalarda ürünlerin yangın sınıfı da mutlaka kontrol edilmelidir. Filli Boya’nın yaş tünü ısı yalıtım ürünleri, yangın ile ilgili bütün yönetmeliklere uygun bir şekilde üretilmektedir.
  • Genellikle levha şeklinde üretilen ısı yalıtım ürünlerinde fiyat kadar önemli olan başka parametreler de bulunmaktadır. Örneğin, levhanın uygun ölçülerde olması, hafif ama dayanıklı olması, kolay monte edilebilir ve gerektiğinde yerinden kolaylıkla sökülebilir olması gibi faktörler de göz önüne alınmalıdır. Bu bağlamda, Filli Boya taş yünü fiyatları ‘nın hem çok uygun hem de bütün bu kriterleri karşıladığını belirtmekte fayda var.
  • Filli Boya taş yünü fiyatları ile ilgili piyasaya araştırması yapan kişiler, ilgilendikleri ürünlerin gerekli standartlara sahip olduğunu teyit etmelidir. Bu bağlamda, Filli Boya’nın taş yünü ürünleri, TS EN 13162 Taş Yünü Ürün ve TS EN 13500 Taş Yünü Sistem standartlarına uygun olduğunu belirtelim.
  • Filli Boya taş yünü fiyatları ‘nı değerlendirirken uygulamanın ya da ürünün sadece parasal boyutunu ele almak çok yanlış olacaktır. Zira, ısı yalıtım uygulamalarının çevre dostu olması, doğaya ve hayvanlara zarar vermemesi de gerekir. Aksi takdirde, zararlı etkileri olan malzemelerin kullanılması, uzun vadede çevre üzerinde değeri para ile ölçülemeyecek düzeyde olumsuz etkiler bırakabilmektedir.
  • Filli Boya taş yünü fiyatları konusunda bir diğer önemli faktör de elbette taş yünü ürünün suya karşı dirençli olmasıdır. Ürün seçiminde diğer faktörlerin yanı sıra, yalıtım performansında çok önemli bir parametre olan suya karşı direnç değeri de göz önüe alınmalıdır.
  • Filli Boya’nın ısı yalıtım ürünlerinin yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde nem, rutubet ve küf gibi oluşumları da engellediğini belirtmekte fayda var. Bu gibi oluşumlar, insan sağlığına özellikle uzun vadede çok ciddi zararla verebilmektedir.

Filli Boya taş yünü fiyatları , ısı yalıtımı yapılacak yüzey alanın büyüklüğüne, yapı içi ve dışındaki yıllık sıcaklık farklarına; dolayısıyla ısı yalıtımı levhasının kalınlığına, gerekli olan diğer ısı yalıtım uygulaması ekipmanlarına (fileler, dübeller, profiller, yapıştırıcılar, sıvalar, astarlar vs) bağlı olarak değişebilmektedir. Bu konuyla ilgili en doğru bilgileri ısı yalıtımı konusunda uzmanlık ve tecrübe sahibi firmamızın teknik personellerinden ulaşabilir , Ayrıca ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.