Fawori Boya temel anlamda boya ve yapı malzemeleri konusunda uzmanlaşmış bir marka olsa da mantolama konusunda sunduğu alternatif çözümlerle Fawori mantolama fiyatları noktasında fark yaratır. Siz de yapılarınızın yasalara uyumlu ve gelecek nesillerin yararına olacak şekilde düzenlenmesini istiyorsanız Fawori’yi tercih edebilirsiniz.

Mantolama Nedir?

Mantolama adından yola çıkarak yapılacak bir tanımlamaya göre yapıların dış cephelerinin güçlendirilmesi maksadı ile farklı yapı malzemeleri ile adeta bir manto ile sarılması anlamına gelir. Isı yalıtımı veya izolasyon olarak da ifade edilebilen bir durum olan mantolama günümüz şartlarında bir yasal zorunluluk olarak kabul edilir. Binaların enerji verimliliğine uyumu kapsamında çıkarılan uygulamalarla mantolama yapılmayan binaların imar izinlerinin verilmemesi dahi söz konusudur.

Mantolama, ısı yalıtımı amacı ile yapılan bir yapı uygulamasıdır. Dış cephe montolama, iç cephe mantolama ve duvar içi mantolama gibi türleri bulunan mantolamanın amacı, ısı kayıplarını ve kazançlarını engellemektir. Mantolama uygulaması ile yazın ısı kazancı engellenir, kışın ise ısı kayıpları engellenmiş olur.

Isı bir enerji türüdür ve farklı sıcaklıktaki iki ortam arasında yer değiştirme eğilimi gösterir. Bu nedenle sıcak ortamdaki ısı soğuk ortama doğru hareket eder. Binalarda ısı kayıplarının en fazla yaşandığı yerler duvarlar, pencere ve kapılar ile çatılardır. Bu alanlarda ısı yalıtım malzemeleri kullanılarak yalıtım yapılması yer değiştirme eğilimindeki ısının kaçışını engeller. Enerji Verimliliği Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ile birlikte binalarda zorunluluk arz eden dış cephe mantolama uygulaması ile hem ısı kayıpları engellenmiş olur hem de binaların görünümü yenilenmiş olur. Mantolama yapılırken kaliteden ödün vermemek gerekir. Amatörce yapılan uygulamalar ısı yalıtımından istenen verimin alınmamasına neden olur. Bu bağlamda Fawori mantolama uygulamaları performans yüzdesi yüksek uygulamalar olup uygulamadan yüksek verim alınmasını sağlar. Fawori mantolama fiyatları mantolama kullanılan ısı yalıtım levhası türüne, uygulama yapılacak yüzeyin yüzölçümüne göre değişiklik gösterir. Fawori mantolama fiyatları araştırılırken bu kıstaslar göz önünde bulundurulmalıdır.

Fawori Mantolamanın Avantajları Nelerdir?

Minimum enerji ile daha konforlu yaşam alanlarına sahip olmamızı sağlayan mantolama uygulaması enerji verimliliği açısından son derece önemlidir. Gelişen teknoloji ve buna bağlı olarak artan sanayileşme enerji kaynaklarında ciddi oranda azalmaya neden olmuştur. Gelecek nesillere daha güzel ve yaşanası bir dünya bırakmak için enerjiyi verimli kullanmak adına gerekli adımları atmamız gerekir. Mantolama da bu anlamda enerjinin daha verimli kullanılmasını sağlayan bir yapı uygulaması olup eski ve yeni binalarda yapılması gerekir.

Isı yalıtımı yani dış cephe mantolamanın birçok avantajı vardır. Eskimiş binaların yenilenmesini, daha güzel görünmesini sağlayan mantolama uygulaması aynı zamanda bina ömrünü uzatır, şık ve estetik yaşam alanları yaratır. Isı kayıplarını önleyen mantolama uygulaması ile enerji verimli kullanılır, ısınmak ya da serinlemek için daha az enerji tüketilir. Isı yalıtımı ile çevreye daha az atık bırakılmış olur ve böylece  hava kirliliği önlenmiş ve çevre korunmuş olur. Isı yalıtım sağlıklı yaşam alanları sunar, enerji tüketim giderlerini azaltarak ilk maliyetini kısa sürede finanse eder. Fawori mantolama fiyatları tüm bu avantajlar göz önünde bulundurularak değerlendirilmeli, uygulamadan en iyi sonucu almak için Fawori mantolama gibi uygulamalar tercih edilmelidir.

Mantolamayı Kimler Yaptırmalıdır?

Mantolama; yapılarında rutubet, ısı kaybı ve dış cephede zarar oluşan kimseler tarafından mutlaka yaptırılması gereken işlemlerden bir tanesidir. Zira mantolama çevresel faktörlerin etkisini olabildiğince ortadan kaldırırken iç mekandaki yaşam ortamının kalitesini de arttırmayı hedefler. Bu noktada iç mekanı ferahlatmak ve enerji giderlerinden kısmak için Fawori mantolama fiyatları değerlendirmesi yaparak mantolama tercihinde bulunabilirsiniz.

Fawori Mantolama Fiyatları Ne Kadar?

Fawori mantolama fiyatları; ısı yalıtım ve izolasyon sektöründe sizlere sunulan en avantajlı seçeneklerdendir. Özellikle kalite ve uygun fiyatı bir arada yakalamak isteyen bireylerin öncelikli tercihi olan Fawori mantolamayı mutlaka tercih etmelisiniz. Fawori markası; uygun fiyat yanında uzun ömürlü ve çözüm odaklı seçenekleri sayesinde Türkiye’nin en çok tercih edileni olmayı başarmıştır.

Kale Yapı Yalıtım ve Mantolama

Kale Yapı Yalıtım olarak uzun yıllardır sunduğumuz kaliteli hizmeti Fawori ayrıcalıkları ile birleştirerek eşi görülmemiş hizmetler sunmayı amaçlıyoruz. Uzman personelimizin mantolama uygulamalarındaki başarısını fiyat avantajı ile birleştirirken uzun yıllar memnuniyetle kullanacağınız çözümler vaat ediyoruz.

Binanızın dış cephesini yenilemek veya yeni inşa edeceğiniz binanın dış cephesinde Fawori’yi tercih etmek istediğinizde tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. İstanbul’un en avantajlı fiyatları ve deneyimli ustaları ile Kale Yapı Yalıtım size her an hizmet sunar. Üstelik bunu hizmet öncesi, sırası ve sonrası destekle tamamlar.