Isı yalıtımı çözümler her zamana en etkili yöntemlerle gerçekleştirilmeleri gereken özel uygulamalardır. Mantolama da bu uygulamaların içerisinde en yaygın olarak kullanılan uygulama biçimidir. Herhangi bir yapı için, dış cephe çözümlerinin hepsinde zemin teşkil eden mantolama uygulamaları Beykoz Mantolama Firmaları içerisinde ön sıralarda yer alan firmamız tarafından özenle gerçekleştirilir.

En Uygun Mantolama Çözümleri

Binalara yapılacak mantolama ile hem bina yaşının uzamasını sağlar hem de ısınma ve soğutma giderlerinde büyük ölçüde ekonomi yapmanıza yardımcı olur. Yaşadığınız ortamdaki konforu büyük oranda artırarak daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmenize olanak sağlayan mantolama işlemi nemi ortamdan uzaklaştırarak rutubet oluşumunu önler. Bilindiği üzere rutubet insan sağlığı açısından büyük tehdit oluşturmaktadır. Mantolama ile bu olumsuzluğu ortadan kaldırmanız mümkün olabiliyor. Enerji tasarrufu açısından en temiz ve etkili yöntemlerin başında gelen uygulama Beykoz mantolama firmaları ile mümkün oluyor. Yapım aşaması çok uzun olmayan ve temiz bir işçilik ile uzun yıllar kullanabileceğiniz mantolama sayesinde genç ve uzun ömürlü binada yaşayabilirsiniz.

Mantolamanın Amacı

Mantolama uygulaması, bina dış yüzeyinin tamamen izolasyon malzemeleri ile kaplanması işlemidir. Bu uygulamada duvarlar, kolonlar, kirişler bina dışından ısı yalıtımı sağlayan malzemeler ile kaplanır, ısı köprüleri engellenir ve ısının sıcak ortamdan soğuk ortama geçişine mani olunur. Mantolama ile binanın kolon, kiriş, duvar gibi alanlarında oluşan ısı köprüleri engellenir ve ısı kayıpları önlenir. Yalıtımsız binaların en önemli sorunu yoğuşmaya bağlı olarak ortaya çıkan nem, küf ve yosunlaşmadır. Mantolama yapılan binalar yoğuşma sonucu ortaya çıkan problemleri engeller ve daha kaliteli yaşam alanları yaratır.
Mevsimsel ısı farklılıkları en fazla bina dış yüzeylerine zarar verir. Güneş ışınları, rüzgar, yağmur, kar, soğuk, sıcak gibi ısı farklılıkları sonucu ortaya çıkan etkenler binaya zarar verir. Mantolama uygulaması ile bina dış yüzeyi ısı farklılıklarından kaynaklana sorunlardan kurtulmuş olur. Yapının daha estetik görünmesini sağlamak da mantolamanın amacıdır. Daha şık, genç ve güzel görünen bir yapı, Beykoz mantolama firmaları sayesinde mümkündür.

Mantolama Fiyatları

Mantolama fiyatları, uygulamanın niteliğine ve niceliğine bağlı olarak elbette farklılık gösterir. İki farklı ana grup mantolama uygulaması söz konusudur.

  • EPS/XPS Mantolama
  • Taşyünü Mantolama

XPS mantolama görece daha ekonomik materyaller kullanılarak gerçekleştirilen bir uygulama olduğundan, taşyünü uygulamalarına göre daha ekonomiktir.
Ancak, mantolama fiyatları elbette kullanılan materyalin kalite standartlarına göre de farklılık gösterir. Zira taşyünü üreticilerinin arasında ciddi fiyat farklılıkları olabildiği gibi bu ürünlerin elbette kaliteleri ve dolayısıyla nitelikleri de farklıdır.

Mantolama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Mantolama uygulaması birim fiyatı üzerinden maliyetlendirilen bir uygulama olup mantolama yapılacak alanın yüz ölçümü maliyetin belirlenmesinde önemli bir etmendir. Bina dış yüzeyinin yüz ölçümü Beykoz mantolama firmaları tarafından yönlendirilen ön keşif elemanlarınca hesaplanır ve bu veriye göre kullanılacak ısı yalıtım levha miktarı belirlenir. Mantolama için kullanılacak ısı yalıtım levha türü de fiyatlar üzerinde etkilidir. Hangi levhanın kullanılacağı yüklenici firma ve bina yönetimi arasında yapılacak karşılıklı istişare sonucunda belirlenir. Bina yönetimi bununla ilgili yüklenici firmanın önerilerini dikkate almalıdır. İşçilik fiyatları da mantolama maliyeti üzerinde etkilidir. Mantolama maliyetini hesaplamak açısından yüz ölçümü, birim fiyatı, ısı yalıtım levha türü, malzeme miktarı ve işçilik gibi faktörerin dikkate alınması gerekir.

Mantolamada İşçilik Maliyetleri

Mantolama işçilik maliyetleri firmadan firmaya büyük farklılık göstermez. Burada fiyatı etkileyen uygulama yüzey büyüklüğüdür. Beykoz Mantolama Firmaları size fiyat verirken büyük ölçüde gerçekleşecek uygulamanın alanınını sabit bir rakamla çarparak toplam işçilik maliyetine ulaşırlar.

Kaliteli Isı Yalıtımı Önemlidir

Öyle ya da böyle yalıtım için bir maliyete katlanıyorsunuz. Bu maliyetin bütünüyle işlevsiz olmasını elbette istemezsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise son derece açıktır. Doğru Beykoz Mantolama Firmaları ile çalışmak ve elbette doğru uygulamayı tercih etmek. Niteliksiz uygulamalar sizi doğru sonuçlara ulaştırmaz. Gerek gerçek anlamda tasarruf etmek ve konfora ulaşmak için, gerekse kanunen zorunlu olduğunu bu uygulamayı gerçekleştirmek için kaliteyi tercih edin.

Profesyonel Beykoz Mantolama Firmaları

Mantolama uygulamasında firma seçimi son derece önemlidir. Profesyonellikten taviz vermeyen, attığı her adımda müşteri memnuniyetini ön planda tutan, başarılı bir referans listesine sahip olan firmaları tercih etmek mantolama uygulamasından beklenen verimin alınması açısından önemlidir. Beykoz mantolama firmaları arasında öne çıkan Kale Yapı Yalıtım, uzman personeli, zengin referansı ve güçlü malî yapısı ile mantolama yaptırmak için doğru firmadır.