IsiIsı Yalıtım Malzemeleri ve Fiyatları

Yalıtımda en önemli unsurların başında gelen ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları hakkında bilgiler sunduğumuz bilgilendirme yazımızdır. Isı yalıtımı, günümüzde çok önemli bir tasarruf kaynağı olmanın yanı sıra, konforlu ısınma için faydalı bir uygulamadır. Dolayısıyla ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları da bu ölçekte önem arz etmektedir. Tabii ki aynı vasfa sahip olduğu iddia edilen çok farklı kalite sınıflarına ait ürünler vardır ve bu ürünlerin sınıflarına göre etkileri de farklı olmaktadır. Kale Yapı Yalıtım olarak biz, yüksek nitelikli malzemeler kullanıyor , ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları mukayesesinde fayda odaklı bir çalışmayı öngörüyoruz. Müşterilerimize de ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları mukayesesini doğru yapmaları yönünde bilgilendirici esaslar hakkında detaylı açıklamalar yapmayı uygun buluyoruz.

Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Isı yalıtımı, ısınan havanın herhangi bir şekilde dış ortam sıcaklığı ile temasını kesip, soğumasını engellemek biçiminde tarif edilebilir. Bunu sağlamak için ise çok çeşitli ürünler tercih edilebilecektir. Isı yalıtım malzemeleri ve fiyatları materyalin niteliği, niceliği ve elbette kalite sınıfına göre değişiklik gösterir. Başlıca ısı yalıtım malzemeleri,

  • Gözenekli Isı Yalıtım Malzemeleri
  • Partiküllü Isı yalıtım Malzemeleri
  • Yansıtıcılar ve ısı kalkanları
  • Mineral Yünler

Şeklinde sınıflandırılmaktadır. Isı yalıtım malzemeleri ve fiyatları buradaki sınıflandırmaya bağlı olarak değişebildiği gibi, bir sınıf içerisinde yer alan ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları da değişkenlik gösterebilir.

Gözenekli Yalıtım Malzemeleri

Petekli yapıya sahip ürünlerdir. Genellikle endüstriyel maksatla ve yalıtım duvarlarında ara kat olarak değerlendirilirler. Çok küçük hava boşluklarını içeren peteklerin içerisinde mevcut enerjinin hapsolması prensibi ile işlev gösterir. Kağıt, polistren ve poliüretan bazlı olabilirler. Bu ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye firmamızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Partiküllü Isı Yalıtım Malzemeleri

Partikül, aynı zamanda tanecik anlamına da gelmektedir. Strafor olarak bildiğimiz köpük ürünler bu teknolojiye örnektir. Polietilen, Polistren ve poliüretan köpük türlerinin tamamı bu prensibe dayalıdır. Bu ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları ortalama seviyede olup, en çok tercih edilen ürünlerdir.

Yansıtıcılar ve Isı Kalkanları

Doğrudan gelen enerjinin emilmesi veya dışarıya ulaşmasından çok yansıtılması için kullanılır. Seramik ısıtıcılarda arka yüzeyde yer alan parlak yüzey buna örnektir. Evsel olarak pek kullanılamamakla birlikte endüstride ciddi bir kullanım alanı söz konusudur. Özel imalat ürünler olan bu ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları diğerlerine göre daha üst seviyededir.

Mineral Yünler

Yün, pamuklu dokular ve benzeri unsurların insanları ve hayvanları da koruyan bir etkisi söz konusudur. Tabii ki hayvansal veya bitkisel dokulu yünlerle yalıtım yapabilmemiz mümkün değildir. Kaldı ki, çok daha yüksek etki ortaya çıkaracak mineral yünler bunların yerine kullanımımıza sunulmuş durumdadır. Taş yünü ve Cam Yünü gibi ürünleri kapsayan mineral yün ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları ortalamanın biraz üzerinde olmakla birlikte, termal yalıtım faktörleri en yüksek olan materyal grubunda yer alırlar. Dolayısıyla bu ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları mukayese edildiğinde yüksek verimlilik sonucu elde edilmektedir.

Isı Yalıtım Malzemelerinin Kullanım Süresi

Normal koşullarda neredeyse hiçbir Isı Yalıtım Malzemesinin kullanım süresi, yapının kullanım süresinden daha kısa değildir. Hatta çok daha uzun süreli işlev sağlayabileceklerini söylemek mümkündür. Örneğin, polistren levhaların doğada yaklaşık 300 sene kalabilmesi söz konusu iken, taş yünü ve cam yününün binlerce yıllık yaşam süresi söz konusudur. Dolayısıyla darbelere maruz kalmayan ve doğru biçimde kaplanan ısı yalıtım malzemeleri sonsuz süre ile kullanılabilir demek yanlış olmayacaktır. Tabii ki sıva ve boyaların belli bir ömrü söz konusudur ve son kata bakım uygulanmaktadır. Kale Yapı Yalıtım olarak ısı yalıtım malzemeleri ve fiyatları konusunda sizlere en uygun şartları oluşturuyor, uygulamaları hassasiyetle tamamlıyoruz.

Mantolama Malzemeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Mantolama malzemeleri hakkında ön bilgi edinmek, binanız için hangi malzemelerin daha iyi olacağı konusunda fikir verebilir. Kışın soğuk havadan, yazın ise sıcak havadan koruyan mantolama çalışmasından yüksek verim elde edebilmek buna bağlıdır diyebiliriz. Yazımızda da, mantolama çalışmasında kullanılan malzemeler hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

En iyi malzeme XPS mi, EPS mi?

Mantolama denilince akla XPS ve EPS sistemleri gelir. Bunlar birbirinden çok farklı olmasa da, kullanılacakları yere göre ortaya değişik avantaj ve dezavantaj çıkar. Isı yalıtım oranları açısından aynı kalitede diyebileceğimiz XPS ve EPS, farklı nitelikler açısından değerlendirilse sundukları fayda daha iyi anlaşılabilir.

Isı iletkenliği

EPS sisteminde şişirici gaz tercihi pentandır. Bu gaz, çevreye herhangi bir zararı bulunmayan özellik taşır. EPS’de yoğunluk yükseldikçe, ısı iletkenliği azalır. Çevreye daha az zarar vermesi açısından EPS sistemleri daha çok tercih edilir. XPS Mantolama malzemeleri ise, ısı iletkenlik verimi kullanılacak gaz niteliğine göre farklılık arz eder. Genellikle kullanılan gaz türü ise CFC’dir. Bu gazın ozon tabakasına zarar vermesi nedeniyle AB’de kullanımı yasaktır.

Direnç

Mantolama malzemesi bakımından EPS sistemini, XPS’den ayıran önemli bir faktör de budur: Direnç XPS sistemlerinin buhar direncinin yüksek olması, dışarıdan mantolama çalışmasında tercih edilmemesine neden olur. EPS ise, ısı ve buhar direnci açısından dış cephe mantolama için stabil değerlere sahip olmakla daha uygundur.
Mantolama konusunda dikkat edilecek bazı hususlar

Elbette Mantolama malzeme seçimi oldukça önemlidir; ancak bundan önce dikkat edilmesi gerekli olan bazı hususlar daha var. İlk başta doğru bir malzemeye karar verebilmek için bina keşif çalışmasının yapılması gereklidir. Doğru bir şekilde yapılan keşif çalışması, başarılı malzeme seçimi ve uygulama sürecini beraberinde getirir.
Keşif sürecinden sonra detaylı bir fiyat listesi ve uygulama yapacak firma için yeterlilik aranmalıdır. Daha önce yalıtım konusunda tecrübe edinmemiş veya bu uygulamayla ilgili sertifikası bulunmayan şirketlere dikkat edilmelidir. Uygulama yapacak firma gerekli belgelere sahip olsa da, kullanacakları malzemeler açısından da kalite öncelikli hareket edip etmedikleri konusuna odaklanılmalıdır.

Son olarak şunu ifade edebiliriz: Mantolama malzeme seçimini etkileyen birkaç unsur bulunur. Bina yapısına göre malzeme seçimi ve elde edilmek istenen verimliliği sunacak standartta mantolama önemli iki kriter arasında yer alır. Fiyatları etkileyen hususlar arasında uygulanacak alanın büyüklüğü ön plandadır.

Mantolama Malzeme Fiyatları 2016

Mantolama malzeme fiyatları 2016 yılı itibariyle çeşitli faktörlerin etkisi ile değişiklik gösterebilmektedir. Bunu 2017 yılı da çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik ile takip edecekse de, henüz 2016 rakamları söz konusu olmaktadır. Bu yüzden de sizin asıl tabi olacağınız Mantolama malzeme fiyatları 2016 yılına ait olacaktır. Mantolama malzeme fiyatları 2016 itibariyle, belli bir standardı yakalamakta ve malzeme sarfiyatınız ile doğru orantılı olarak da belli bir bütçeyi ortaya çıkarmakta. Bunun için Mantolama malzeme fiyatları 2016 yılı araştırmanızdan önce, bina ölçümünüz üzerinde durmalısınız. Malzemelerin fiyatları, özelliklerine ve ithal ürün olup olmamalarına bağlı olarak şekillenmektedir. Buna bağlı olarak da yıllara göre fiyat dalgalanmaları söz konusu olabilmektedir.

Mantolama malzeme fiyatları 2016 yılı ile birlikte belli bir standardı tutturmuş durumdadır. Yani önümüzdeki günlerde de durum aynıyken, her an fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bundan önce size malzemeler ile ilgili olarak temel bilgiler vermemiz daha doğru olacaktır. Örneğin, tercih edeceğiniz malzemelerin atmosferin kimyasal etkilerine karşı dayanıklı olması çok önemlidir. Özellikle güneş ışınlarının zararlı etkileri karşısında bozulma göstermemelidir. Sıcaklık farklılıklarının ortaya çıkaracağı genleşme ve daralmalardan zarar görmeyecek malzemeler tercih edilmelidir. Mantolama malzeme fiyatları 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da bunlar gibi temel özelliklere göre belirlenmektedir. Don etkisinden zarar görmeyecek, buharın dışarıya çıkışına engel olmayacak Mantolama malzeme fiyatları 2016 itibariyle aynı seyirde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Mantolama malzeme fiyatları 2016 – 2017 döneminde de benzer temel özellikler ve de standartlara sahip ürünler ile süregelecektir. Önemli olan ise Mantolama malzeme fiyatları 2016 verilerinin yanı sıra, sizin mevcut ihtiyaçlarınızdır. Örneğin, uygulama yapılacak olan alanın metrekaresi az olduğunda, Mantolama malzeme fiyatları 2016 verileri sizi çok etkilemeyecek, yüksek oranlar söz konusu olsa dahi söz konusu bütçe büyük bir değişiklik göstermeyecektir. Yapacağınız en doğru hareket ise Mantolama malzeme fiyatları 2016 standartları hakkında bizden detaylı bilgi almak olacaktır. Ücretsiz keşif hizmetimiz ile bina ölçümünüzü yapıyor, size teklif hazırlıyoruz. Böylece Mantolama malzeme fiyatları 2016 verileri gibi pek çok bilgiye de birinci ağızdan kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Mantolama Paket Fiyatı ile İlgili Detaylar

mantolama paket fiyatı pek çok ihtiyaç sahibi için cazip olan bir hizmet olarak değerlendirilebilir. Mantolama hizmetini çeşitli detayları ve zorlukları ile birlikte değerlendirip, sizin için sorunsuz bir süreç haline getirip, fiyat teklifimizi de hazırlıyoruz. Size sadece onay verip, süreci başlatmak kalıyor. Şimdi ise biraz daha detaya inelim. Isı yalıtımına karar verip, mantolama sürecini başlatmak istediğinizde ilk aklınıza gelen mantolama paket fiyatı ve yapılan fiyatlandırma süreci olacaktır. Fiyatlandırmada pek çok detay etkili olmakta ancak biz size mantolama paket fiyatı adı ile en cazip rakamları sunmaktayız. Üstelik tercih ettiğimiz kalite her zaman en iyi seviye olmaktadır. mantolama paket fiyatı sizin için bu sayede cazip hale gelecektir.

mantolama paket fiyatı , sizin için özel olarak yapılan bina ölçümleri ile netleştirilir. Ücretsiz olarak yapılan keşif ile binanın yalıtım yapılacak yüzeyleri, balkon ve camlar da hesaba katılarak net olarak m2 cinsinden hesaplanır. mantolama paket fiyatı da buna göre ortaya çıkmaya başlar. Diğer taraftan keşfin ardından sizin beklentilerinizi de dinler, binanız için en uygun malzemeleri tercih ederiz. Isı yalıtım levhalarının kalınlığı gibi bazı detaylar hem binanıza göre hem de iklim şartları ve benzeri kriterler ışığında belirlenir. Bu yüzden de mantolama paket fiyatı , bu bilgiler ışığında şekillendirilip size sunulur. Marmara bölgesi için konuşacak olursak, 5 cm ısı yalıtım levha kalınlığı uygun bulunmaktadır. Bu bilgilere göre hesaplama sürecine geçilebilir. mantolama paket fiyatı süreci için ise sizin bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Uygun gördüğünüz zamanda ekibimiz keşfe gelecek ve size özel bir inceleme süreci yürütecektir. Bina ölçümlerinin tamamlanması ile birlikte mantolama paket fiyatı tespit edilebilecektir. mantolama paket fiyatı sunumumuzun ardından, siz de ısı yalıtımı kararı verecek ve evinize değer katacaksınız. Çünkü mantolama paket fiyatı , evinizi kaliteli bir işçilik ile izole edecek ve daha tasarruflu kılacaktır. Cazip fiyatlar olarak sunulan mantolama paket fiyatı , müşterilerimize özel olarak, bina ölçümleri ve benzeri çalışmaların ardından tespit edilebilmekte. Siz de ısı yalıtımı ile evinize değer katmak, ısınızı muhafaza etmek isterseniz, mantolama paket fiyatı teklifimizi alabilirsiniz.

Mantolama Sıvası Nedir

Mantolama sıvası nedir? Sorusuna cevap verdiğimiz; kimyasal, fiziksel özelliklerini ve mantolama üzerindeki olumlu etkilerini anlattığımız yazımızdır.

Mantolama sıvası nedir? Sorusunu soruyor olmanız elbette şaşırtıcı değildir. Zira mantolama, yalnızca temel izolasyon unsurlarından değil, bu unsurların üzerine kaplanan diğer kimyasallardan oluşan bir bütündür. Mantolama sııvası nedir dendiğinde ne yalnızca bir dekoratif unsur olduğu, ne de izolasyon unsuru olduğu söylenemez. Bütün olarak ısı yalıtım uygulamasının tamamlayıcı materyali olan Mantolama sıvası nedir? Sorusunun cevabı, Yalıtım malzemeleri ile yapılan yalıtımın tamamlandığı, üst katman kapatıcısıdır demek doğru olacaktır.

Mantolama sıvası nedir? Derken mantolama sıvası içeriği ve kimyasal özelliklerinden de bahsetmek gerekir. Zira, kimya sanayi geliştikçe elbette yapı teknolojisi üzerindeki etkileri de değişiklik arz etmektedir. Geleneksel sıvaların aksine mantolama sıvası içerisinde kum ve çimento değil, farklı bileşenler bulunur ve gelişen teknoloji koşullarında her geçen gün bu içerik değişmektedir. Örneğin günümüzde, ısı geçirgenliği çok düşük olan ve neredeyse tek başına ısı yalıtımı sağlayabilen mantolama sıvası çeşitleri dahi bulunmaktadır. Tabii konumuz olan Mantolama sıvası nedir? Sorusunu cevaplarken tüm bu çeşitlere kısa kısa değinecek ve yapınız için kullanacağınız teknolojiyi seçebilmenize yardımcı olacağız.

Kale Yapı Yalıtım, olarak kullandığımız mantolama sıvası ürünleri sektörün en modern sanayi ürünleridir. Dünya standartlarında yapı kimyasallarını en iyi biçimde kullanıyor ve kendi formüllerimizle sizler için en yüksek ısı verimliliğini sağlayacak ürünleri tercih ediyoruz. Biz Mantolama sıvası nedir? Sorusundan ziyade, ne tür bir mantolama sıvası en verimli olanıdır sorusu ile ilgileniyoruz.

Açıklamalarımızın gelişmesinden anlayacağınız gibi, Mantolama sıvası nedir? Sorusu haklı bir sorudur, çünkü bu ürün diğer tüm yapı bileşenlerinden farklı özelliklere sahiptir. Bileşenleri içerisinde çeşitli tutucu kimyasallar bulunan mantolama sıvası kum yerine örneğin, perlit kullanılarak yoğunlaştırılan bir üründür. Dansitesi ısı yalıtımı için uygun olan bileşikleri bir araya getirdiğimiz mantolama sıvası ürününden beklentimiz, uzun ömürlü olması ve elbette beklenen izolasyon etkisini ortaya çıkarmasıdır.

Mantolama sıvası, tuğla duvar üzerine uygulanabileceği gibi, örneğin taş yünü ile yalıtılmış bir zeminin üzerine de uygulanabilir. Ciddi bir kapatıcılık ve yapışkanlık özelliği bulunan bu ürün, çok ince bir katman halinde uygulandığında dahi yüksek etki ortaya çıkarır. Tabii ki mantolama sıvası ürününün herhangi bir izolasyon yapılmadan doğrudan duvara uygulanması benimsenen bir yöntem değildir. Zira özellikle ısı yalıtımında belli miktar ve nitelikte taban izolasyonu yapılması doğru olacaktır. Bu sayede yalıtımın verimliliği de önemli ölçüde artar ve uygulama yüksek bir nitelik kazanır.

Mantolama sıvası nedir? Sorusunu toparlamaya devam ettiğimiz süreç içerisinde bu ürünün kaplama ürünü olduğunu görmekteyiz. Kolay sökülmeyen, hızlı yapışan, mat dokulu bir son kat malzemesi olan mantolama sıvası isteğe göre istenen renkte boyanabilmektedir. Naturel olark herhangi bir rengi olmayan mantolama sıvası boyamaya karşı deforme olmaz ve niteliğini yitirmez. Bir ölçekte esnek olduğu da söylenebilecek olan mantolama sıvası her iklim koşuluna uygun bir yapı malzemesidir.

Yapınıza ısı yalıtımı yaptırırken Mantolama sıvası nedir? Sorusunun cevabını biliyor olmanızda büyük fayda vardır. Bu noktada tercihe edeceğiniz materyale karar verirken niteliklere hakim olmak her zaman avantaj olacaktır. Tabii Mantolama sıvası nedir? Sorusunu bilmek zorunda olmamak istiyor ve bu işi güvenilir ellere teslim etmek istiyorsanız Bize, yani Kale Yapı Yalıtım’a gelebilirsiniz. Sizler için yapınızı kendi yapımızmış gibi değerlendirip en kaliteli ve uygun materyalleri kullanarak projelendirir ve uygulayabiliriz. Emin olun ki biz Mantolama sıvası nedir? Sorusunun cevabını piyasada faaliyet gösteren pek çok firmadan daha iyi biliyoruz, hatta bu ürünü kendimiz geliştiriyoruz.

WhatsApp chat