Çatı Kiremit Aktarma Fiyatları

Çatılar türü farketmeksizin her yapı için en önemli bileşenlerden biridir. Yapının sadece üst bölümünü örtmeye değil, yapıyı yağışlardan, güneş ışınlarından, rüzgar ve diğer etmenlerden korumaya da yarayan çatılar, yapının dışarıdan bakıldığında estetik görünmesine de yardımcı olur. Fakat yapının ömrüne, yapımında kullanılan malzeme ve işçiliğe bağlı olarak çatıların belirli bir ömrü bulunmaktadır. Bir süre sonra, çatıların kiremitlerinde veya diğer yapısal unsurlarından deformasyonlar, kırılmalar ve çatlamalar görünmeye başlar. Bunlar da çatının görevini yerie getirmesindeki en önemli engellerdir. Çünkü kırılan kiremitler veya bozulan su yalıtım malzemeleri, zamanla çatıdan içeriye su akmasına neden olacaktır. Ayrıca, çatılar ısı yalıtımı görevi de gördüğü için kırılan, çatlayan, eskiyen kiremitlerin arasından sıcak / soğuk hava içeriye daha hızlı nüfus edecek ve sadece üst katta oturan sakinlerin değil bütün binanın ısıtma / soğutma maliyetlerini artıracaktır. Bu nedenle, eskiyen, tamir ihtiyacı bulunan veya düzenli bakım zamanı gelen çatıların en kısa zamanda yenilenmes ve eksiklerin giderilmesi gerekmektedir. Bu durumda, kullanıcıların ilk aklına gelen konulardan biri de çatı kiremit aktarma fiyatları olmaktadır.

Çatı Kiremit Aktarma İşlemlerinde Her Zaman Alanında Uzman Olan Kişi ve Kurumlardan Hizmet Alın

Günümüzde çatı kiremit aktarma hizmeti veren çok sayıda firma ve usta bulunmaktadır. Fakat ne yazık ki her birinin aynı kalitede iş yaptığını söylemek pek mümkün değildir. Bazı firmalar ve ustalar, yaptığı işin hakkını vermekte, kaliteli malzeme ve işçilik kullanmaktadır. Fakat hayatın hiçbir yerinde olmadığı gibi çatı aktarma işlemlerinde de kalite çok ucuz değildir. İşini hakkıyla yapan firmaların çatı kiremit aktarma fiyatları için sizlerden talep ettiği ücret de yüksek olmaktadır. Fakat bu ücretin asla boşa gittiğini düşünmeyin; çünkü iyi aktarılmamış bir çatı, ilerleyen zamanlarda çok daha büyük sorunlara neden olacaktır. Sağlık, güvenlik, konfor, hijyen vb gibi konularda daha ciddi problemler meydana gelecek ve bu durumda daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle, çtı kiremit aktarma fiyatları ile ilgili araştırma yaparken bu faktörü de göz önünde bulundurmalısınız.

çatı aktarma

çatı kremıt aktarma

Çatı Kiremit Aktarma Fiyatları ‘yla İlgili Araştırma Yaparken Öncelikle Sorunu Doğru Belirleyin

Çatılarla ilgili karşılaşılan problemlerin çok çeşitli olduğunu söyleyebiliriz. Kırılan kiremitler de tek başına bir sorun olabilirken, ısı ve su yalıtım hatlarının bozulması, kırılması, eskimesi de çatılarla ilgili diğer yaygın sorunlardan biri olabilmektedir. Veyahut talep edildiğinde çatıların kaplanması da çatı aktarma veya çatı onarımı ile ilgili sorunlardan biri olabilmektedir. Bu nedenle, çatılarınızla ilgili doğru bir karar vermek için her zaman sorunun kaynağını öğrenmeye çalışın. Bunun için de bir uzmanın veya iletişime geçtiğiniz firmanın görevlendirdiği ustanın gelip keşif yapması faydanıza olacaktır. Bu keşiften sonra yapılması gerekenler, kullanılacak malzeme cinsi ve miktarı daha doğru bir şekilde belirlenmiş olacaktır.

Çatı Kiremit Aktarma Fiyatları ‘na Etki Eden Faktörler

Fiyatların bu kadar değişken olmasında elbette ki çatıda yaşanan sorun ve kullanılması gereken malzeme türü büyük rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra çatının büyüklüğü de çatı kiremit aktarma fiyatları ‘na doğrudan etki etmektedir. Çünkü kullanılacak malzeme ve işçilik süresi çatının büyüklüğüne göre değişmektedir. Fakat genel anlamda çatı kiremit aktarma fiyatları ‘nın metrekare cinsinden verildiğini söyleyebiliriz. Bu durumda, malzeme ve işçilik dahil olmak üzere çatı kiremit aktarma fiyatları ‘nın metrekare fiyatları yaklaşık şöyledir:

  • Çatı kremit aktarma fiyatları kremit çeşitlerine , alt kısmındaki uygulamalara gore

    65,00 TL – 165,00 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.